Inwestycja o nietypowej bryle stanie w ścisłym centrum Wrocławia


2022.01.18
Autor: Urbanity.pl
Spółka Urban Corp zamierza wybudować w centrum Wrocławia na Starym Rynku ekskluzywny budynek mieszkalny, który inwestor określa mianem współczesnej kamienicy.

Pusta działka między Ewangelickim Kościołem Opatrzności Bożej i sąsiednią kamienicą przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29B we Wrocławiu ma zostać zabudowana. Właścicielem nieruchomości jest spółka Urban Corp, która zakupiła teren od miasta za 2,5 mln zł.

Na działce o powierzchni 342 mkw., na której przed wojną stała kamienica, powstanie nowoczesny budynek mieszkalny z częścią usługową o nietypowej bryle, ale zaprojektowany z uwzględnieniem historycznych nawiązań. Nowa, współczesna kamienica ma mieć dwie ostatnie kondygnacje wycofane i tworzyły będą tarasy. Elewacja budynku zostanie skontruowana z płyt ze spieku kwarcowego o odcieniu ciemnego kamienica, ze złotymi listwami.

Inwestycja przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29B zaoferuje łącznie 27 mieszkań o metrażach zaczynających się od 26,5 m kw. z loggią lub balkonem. Parter zostanie zagospodarowany pod dwa lokale użytkowe, w których otwarte mają zostać np. restauracja i piekarnia.

Za projekt architektoniczny odpowiada wrocławska pracownia GREG Architekci.

Inne wiadomości o Kazimierza Wielkiego 29B, GREG architekci pracownia projektowa Grzegorz Górka

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.