Docelowa wysokość jednego z biurowców Quorum w centrum Wrocławia. Zobacz film
Jeden z budynków największego na Dolnym Śląsku projektu mixed-use osiągnął już swoją docelową wysokość. Ruszyła również budowa najwyższego z budynków inwestycji Quorum.
Cavatina Holding niedawno rozpoczęła budowę najwyższego z budynków kompleksu Quorum we Wrocławiu. Tymczasem na budynku D, którego oddanie do użytku planowane jest na II kwartał 2022 roku, zawieszona została wiecha.
Osiągnięcie docelowej wysokości przez budynek D kompleksu Quorum to zakończenie kolejnego etapu inwestycji firmy Cavatina we Wrocławiu. Biurowiec oferuje ponad 16 000 mkw. przestrzeni biurowej klasy A, rozlokowanej na sześciu kondygnacjach. Budynek D łączy nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Biurowiec dysponował będzie parkingiem na ponad 280 stanowisk, a także wewnętrznym patio.
Na ten moment zawarte umowy pre-let stanowią 15 proc. całkowitej dostępnej powierzchni biurowej w budynku.
FILM Z BUDOWY KOMPLEKSU QUORUM - listopad 2021 r.
Quorum to największy na Dolnym Śląsku projekt mixed-use, który składał się będzie z pięciu budynków o różnym przeznaczeniu. Inwestycja oferuje przestrzenie biurowe, usługowe, a także mieszkalne ze strefami relaksu. Inwestor ubiegał się będzie o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Inwestycja powstaje nad Odrą, przy ulicy Sikorskiego na Szczepinie. Quorum zaoferuje wiele atrakcji, w tym taras widokowy na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z wież. 140-metrowy biurowiec po oddaniu do użytku stanie się drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak.
Trwają także prace przy budowie 24-kondygnacyjnej wieży, w której znajdzie się 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.
Cavatina Holding niedawno rozpoczęła budowę najwyższego z budynków kompleksu Quorum we Wrocławiu. Tymczasem na budynku D, którego oddanie do użytku planowane jest na II kwartał 2022 roku, zawieszona została wiecha.
Na ten moment zawarte umowy pre-let stanowią 15 proc. całkowitej dostępnej powierzchni biurowej w budynku.
Quorum to największy na Dolnym Śląsku projekt mixed-use, który składał się będzie z pięciu budynków o różnym przeznaczeniu. Inwestycja oferuje przestrzenie biurowe, usługowe, a także mieszkalne ze strefami relaksu. Inwestor ubiegał się będzie o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Trwają także prace przy budowie 24-kondygnacyjnej wieży, w której znajdzie się 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób