Dawny dom kultury na Psim Polu zamieni się w hotel


2023.09.14
Autor: Monika Kiereś
Rozpoczęła się gruntowna przebudowa i modernizacja dawnego Zakładowego Domu Kultury „WSK Hydral” na wrocławskim Psim Poli. Opuszczony gmach wkrótce zamieni się w hotel.

Będące w fatalnym stanie technicznym dawne Zakłady Domu Kultury „WSK Hydral” przy ul. Bierutowskiej 2-2a na Psim Polu wreszcie doczekały się przebudowy. Właściciel - spółka Spectrum Development - prowadzi gruntowny remont obiektu, który widnieje w gminnej ewidencji zabytków.

W ramach prowadzonej inwestycji obiekt stanie się hotelem z punktami usługowymi na parterze i funkcjonował będzie pod nazwą Aparthotel Neon MikroLOFTY. Właściciel zaplanował w budynku łącznie 75 apartamentów jedno-. dwu- i trzypokojowych w metrażach od 18 do 65 mkw., które mogą zostać przeznaczone na nowoczesny hotel robotniczy albo dom studencki. Wszystkie lokale posiadały będą aneks kuchenny i łazienkę.

W parterze nowego budynku mieściło się będzie lobby z recepcją, a także cztery lokale usługowe o powierzchni od 120 do 260 mkw, w tym dwa z zapleczem. Poziom -1 tworzyć będzie pokój spotkań, jadalnia, pralnia i rowerownia. Aparthotel Neon MikroLOFTY to także 70 miejsc parkingowych.

Za projekt architektoniczny odpowiada Zbigniew Walas. Całość ma być gotowa w II kwartale 2025 roku.

Obecnie trwają prace wewnątrz i wokół budynku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.