Biurowy boom we Wrocławiu


2008.01.12
Autor: money.pl
W ostatnich miesiącach znalezienie dużej, wolnej powierzchni w dobrym standardzie było praktycznie niemożliwe. Wrocław znalazł się więc na celowniku dużych, międzynarodowych graczy - pisze serwis money.pl.

Pierwsze łopatę wbiło belgijskie Ghelamco. Belgowie wybudowali obiekty o łącznej powierzchni ponad 170 tys. mkw. Do najbardziej znanych należą: Crown Investment, Bokserska OfficeCenter i Business center Bitwy Warszawskiej - na pierwszy przyczółek poza Warszawą wybrała Wrocław - informuje money.pl.

W budowanym za 50 mln euro budynku Bema Plaza przy pl. Bema będzie 25 tys. mkw. biur.

Kolejnym wielkim koncernem, który zdecydował się na realizację inwestycji we Wrocławiu jest Skanska. Szwedzi postawią Grunwaldzki Center przy przebudowanym pl. Grunwaldzkim. W niższej części budynku pomieści się ponad 9 tys. mkw., a w 13 piętrowym wieżowcu 14 tys. mkw. biur.

Swoją zapowiadaną od kilku lat inwestycję realizuje GTC. Przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śl. i Swobodnej powstaje Centrum Biurowe Globis. Pomieści się w nim 14,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Z kolei przy ul. Karkonoskiej w Centrum Biurowym Karkonoska będzie 36 tys. mkw. biur. Planowana data ukończenia inwestycji to przełom 2008 i 2009 roku.

Na tą inwazję nie zamierzają bezczynnie patrzeć wrocławscy inwestorzy. Rozmachem chce przebić wszystkich Archicom. Firma planuje budowę potężnego kompleksu na ul. Strzegomskiej. W ciągu najbliższych kilku lat ma tam powstać 100 tys. mkw. Biur w kompleksie ośmio-, sześciu- i pięciopiętrowych budynków. Szacowany koszt inwestycji to co najmniej 100 mln euro.

Nie wolno zapominać też o Sky Tower. Najwyższy w Polsce drapacz chmur stanie w miejscu wyburzonego Poltegoru. W obiekcie, który postawi należąca do Leszka Czarneckiego spółka LC Corp pomieści się aż 36 tys. mkw. nowych biur.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.