Biura, hotel i pasaż handlowy w nowej inwestycji we Wrocławiu. Inwestor ma pozwolenie na budowę

2022.06.08

Dwie wrocławskie spółki przygotowują się do rozpoczęcia realizacji nowej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. Przy ulicy Fabrycznej powstanie wielofunkcyjny kompleks, który zaoferuje przestrzeń biurową, hotel oraz pasaż handlowy.

Nowa inwestycja na mapie Wrocławia nawiązywać ma do architektury dawnego PaFaWaGu. Pry ulicy Fabrycznej, w zachodniej części miasta powstanie zespół dwóch wielofunkcyjnych budynków. Inwestorem są dwie powiązane ze sobą spółki Horyzont Nieruchomości RND Akademik Spółka Jawna i TW-Consulting. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Q2 Studio pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków.

Przy Fabrycznej stanie kompleks dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków na planie prostokąta. Od strony wschodniej główną część tworzy budynek z trzema bryłami w formie wież, natomiast od strony zachodniej postawiony zostanie wolnostojący budynek, który utrzymany zostanie w tej samej stylistyce. Inwestycja wybudowana zostanie na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego, który znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.

Inwestycja zaoferuje nowoczesną przestrzeń biurową, hotelową oraz pasaż handlowo-usługowy ze sklepami. Inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę.

Źródło: Piotr Maślak, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.