Adam Mickiewicz na tle Wrocławia - nowy mural na Nadodrzu


2021.04.01
Autor: Urbanity.pl
Na jednej ze ścian Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu powstał mural z podobizną jej patrona, którego projekt sfinansowały Dom Development oraz Dom Construction, które w sąsiedztwie zrealizowany inwestycję Dom na Kurkowej.

Wraz z końcem marca rozpoczęły się prace nad zagospodarowaniem ściany znajdującej się na boisku Liceum Ogólnokształcącego nr III. Mural Adama Mickiewicza na tle Wrocławia powstał z okazji 75-lecia placówki i został sfinansowany przez Dom Development, który dodatkowo wyremontował ścianę. Na ten cel przeznaczono 20 tys. złotych.

Rozmiar ściennego obrazu sięga 100 metrów kwadratowych i został zaprojektowany przez Macieja Konopkę, absolwenta klasy architektonicznej. Mural przedstawia historię liceum na tle miasta. Postać Mickiewicza – patrona placówki znajduje się na pierwszym planie, natomiast w tło wkomponowano symbole Wrocławia oraz dwa budynki, w których na przestrzeni lat mieściła się wrocławska Trójka.

W sąsiedztwie muralu firma Dom Development wybudowała budynek wielorodzinnych - Dom na Kurkowej. Inwestycja została zrealizowana w latach 2019-2021 i oferuje 114 mieszkań oraz przestrzeń handlowo-usługową w parterze.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.