Historyczny dworzec w Bolesławcu przechodzi remont

2020.07.16

W Bolesławcu powstanie nowy dworzec kolejowy za 13,5 mln zł. Do tego czasu podróżni będą korzystali z dworca tymczasowego.

Historyczny dworzec kolejowy w Bolesławcu, który pochodzi z połowy XIX wieku, dzięki przebudowie odzyska swój dawny wygląd. Inwestycja sprawi również, że obiekt spełniał będzie współczesne standardy obsługi.

W środę, 15 lipca uruchomiony został dworzec tymczasowy w pobliżu obecnego budynku. W zbudowanym z kontenerów obiekcie podróżni znajdą poczekalnię, toalety i kasę biletową. Będzie on otwarty w godzinach od 6.30 do 18.00, tak samo jak kasa biletowa.

W historycznym budynku dworca zakończono już m.in. rozbiórki i demontaże, roboty konstrukcyjne oraz montaż zbiornika przeciwpożarowego. Ruszyły już prace przygotowawcze do izolacji fundamentów. Trwają również badania i oceny konserwatorskie oraz wykonanie nowych przyłączy do budynku.

Po zakończeniu przebudowy, dworzec w Bolesławcu odzyska swój dawny wygląd. Detale architektoniczne wyremontowanej elewacji dworca podkreśli nowa iluminacja. Pierwotny wygląd odzyska także bryła architektoniczna obiektu, a to za sprawą wyburzenia przybudówek. Pracom konserwatorskim zostaną poddane oryginalne stropy w poczekalni, a także ten kolebkowy, znajdujący się w przyszłej strefie przeznaczonej dla rodziców z dziećmi.

Dworzec w Bolesławcu dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wokół obiektu wymieniona zostanie nawierzchnia chodników, a także pojawią się elementy małej architektury. Dawny budynek szaletu zostanie odnowiony i przekształcony w wiatę rowerową. W pobliżu znajdzie się również parking rowerowy.

Nowy dworzec powstaje ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków własnych PKP S.A. Koszt inwestycji to 13,5 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Dworzec kolejowy PKP

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.