Budownictwo szkieletowe zdobywa w Polsce coraz większą popularność

2016.04.01

Bardzo konserwatywni dotąd Polacy coraz częściej odchodzą od budowy obiektów murowanych na rzecz tańszego i szybszego budownictwa szkieletowego. Metoda ta umożliwia szybką budowę trwałych obiektów dla przedsiębiorstw, obiektów rządowych, mieszkalnych, socjalnych, modułowych i wielu innych. Największym w Polsce i Europie Środkowej producentem kompletnych rozwiązań dla tego typu budownictwa jest firma Frame Factory.

Bełchatowska firma dzięki najnowszym technikom komputerowym i doskonałym sprzęcie produkcyjnym, wytwarza z ogromną precyzją kompletne konstrukcje szkieletowe z ocynkowanej stali giętej na zimno. Frame Factory za cel przyjął upowszechnienie profesjonalnych rozwiązań dla wdrożenia lekkich konstrukcji obiektów, które oparte są na szkielecie stalowym.

Firma stale prowadzi badania, mające na celu rozwój oferowanych produktów, a dzięki atestom i wdrożonym procedurom zakładowym kontroli produkcyjnej, Frame Factory jest liderem w Europie Środkowej z własnym biurem konstrukcyjnym, gdzie opracowywane są projekty konstrukcyjne obiektów przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Dzięki temu, firma realizuje budynki, które są dostosowane do indywidualnych wymagań inwestora.

Technologia FrameCad z której korzysta firma umożliwia szybkie projektowanie i prefabrykację, szybki montaż na budowie, a do tego trwałość i co najważniejsze precyzyjne wykonanie, które odporne jest na korozję i czynniki biologiczne. Stawiane na bazie szkieletu stalowego obiekty są lekkie, odporne na drgania i nie wymagają sezonowania i przerw technologicznych. Prace budowlane przy takich konstrukcjach prowadzone są prze cały rok, a same konstrukcje stalowe są przyjazne dla środowiska.

Wzrastająca popularność budownictwa szkieletowego umożliwia dynamiczny rozwój firmy, która w ostatnim czasie zakończyła postępowanie ofertowe na zakup linii technologicznej do wytwarzania stalowo-betonowych elementów konstrukcyjnych. Frame Factory w swoim portfolio ma wiele konstrukcji w Polsce, jak i w Europie, a wśród realizowanych projektów są budynki handlowe, magazyny, domy jednorodzinne i letniskowe oraz systemy zabudowy wewnętrznej.

Źródło: framefactory.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.