Budimex wybuduje odcinek S7 za 1, mld zł


2015.03.16
Autor: wnp.pl
Oddalone zostały skargi Salini oraz Astaldi na wyrok KIO, które dotyczyły odrzucenia oferty włoskich spółek uczestniczących w przetargu na wybudowanie drogi ekspresowej S7 Ostróda Północ - Ostróda Południe wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu DK16. Decyzja ta oznacza, że projekt zostanie zrealizowany przez konsorcjum Budimeksu za ponad 1,3 mld zł brutto.

7 listopada 2014 roku zapadł wyrok KIO, dotyczący odwołania konsorcjum Budimeksu, który nakazywał odrzucić ofertę konsorcjum Salini z powodu rażąco niskiej ceny opiewającej na wysokość 0,995 mln zł, gdzie budżet inwestora wynosi 1,452 mld zł brutto. Dodatkowo KIO utrzymała decyzję GDDKiA o odrzuceniu oferty Astaldi ze względu na jej niezgodność ze specyfikacją.

Decyzje te oznaczają, że najkorzystniejsza oferta została złożona przez konsorcjum Budimeksu, który zaproponował 1,318 mld zł brutto. Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu zostanie podpisana po przeprowadzeniu kontroli postępowania przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Inwestycja polega na wybudowaniu odcinka S7, który będzie dwujezdniową trasą o długości 9,7 km wraz z dwoma węzłami drogowymi - Ostróda Północ i Ostróda Południe. 2-jezdniowa obwodnica Ostródy będzie miała długość 8,7 km i znajdzie się od skrzyżowania z DK15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła Ostróda Południe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.