1,3 mld zł za budowę odcinka S7

2015.06.15

Podpisany został kontrakt na budowę drogi ekspresowej S7 Ostróda Północ - Ostróda Południe wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu DK 16 z konsorcjum Budimeksu, którego udział wynosi 95 proc. a jego partnerem jest Ferrovial Agroman.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie odcinek dwujezdniowej drogi S7 o długości 9,7 km wraz z dwoma węzłami drogowymi - Ostróda Północ i Ostróda Południe. Wykonawca wybuduje także dwujezdniową obwodnicę Ostródy o długości 8,7 km, która pobiegnie od skrzyżowania z DK15 w rejonie miejscowości Ornowo do węzła Ostróda Południe.

Powstanie także pięć obiektów mostowych - pierwszy w ciągu DK 16, który będzie miał długość 677 m., drugi to most nad Drwęcą i jej doliną o długości 561 m., trzeci most łukowy nad Kanałem Pauzeńskim w ciągu S7 o długości 343 m., czwarty o długości 340 m nad terenem bagiennym wzdłuż Jeziora Pauzeńskiego, a piąty nad akwenem znajdującym się na terenie ogródków działkowych "Nenufar" o długości 108 m.

Konsorcjum Budimeksu za realizację kontraktu dostanie ponad 1,318 mld zł brutto. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 20 miesięcy, nie wliczając w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.