Kończy się budowa hotelu w Pobierowie na 2 500 wczasowiczów. Największy w Polsce


2021.10.18
Autor: Urbanity.pl
Około 1 400 pokoi, baseny, sale kinowe, boiska, korty, a nawet całoroczne lodowisko - tak w skrócie prezentował się będzie powstający w Pobierowie gigantyczny Hotel Gołębiewski, który swoim kształtem nawiązuje do statku pasażerskiego.

Dobiegają końca prace na budowie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie (gmina Rewal), które prowadzone były od kilku lat. Po oddaniu będzie to największy hotel w Polsce, w który pomieści jednocześnie nawet 2 500 wczasowiczów, a z dostawkami nawet 3 000 osób. Pracę w ośrodku znajdzie nawet 500 osób.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie oferował będzie około 1 400 pokoi, z czego 80 proc. w widokiem na morze. Nadmorski budynek ma 13 kondygnacji, w tym dwie podziemne i będzie dysponował własnym ujęciem wody, zewnętrznym oraz wewnętrznym basenem, a także restauracjami, pubami, kawiarnią, a nawet dwiema salami teatralno-kinowymi.

Oferta hotelu zostanie uzupełniona o centrum kongresowe z salą na 4 000 osób oraz mniejszymi salami konferencyjnymi. W ramach inwestycji powstają również korty, boisko do siatkówki, ścianka wspinaczkowa, sześciotorowa kręgielnia, a pod ziemią działać będzie całoroczne lodowisko. Inwestor ma w planach także budowę mariny i mola.

Gigantyczny hotel powstaje na byłych terenach wojskowych o powierzchni 30 hektarów. Gołębiewski zakupił działkę za za 50,5 mln zł

Otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie ma nastąpić 1 czerwca 2022 roku.

Komentarze


 • Adamsky
  Gość
  2021-10-19 08:09:10
  Widać że pandemia stworzyła popyt na tego typu hotele nad 'polskim' morzem. Wielu Polaków raczej nieprędko wybierze spowrotem Egipt czy Turcję w związku z tym cyrkiem testowo szczepiennym. Zresztą widziałem to w tym roku w Darłówku człowiek na człowieku a każdy gdzieś musi spać

 • waw
  Gość
  2021-10-19 08:43:32
  80 % widok będzie mieć na morze ci z drugiej strony hotelu to zobaczą skrawki morza a większości to morze lasu

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.