Wynik przetargu na odcinek drogi S3

2015.08.06

15 ofert wpłynęło w dwóch przetargach dotyczących zaprojektowania i wybudowania drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Bolkowa. Najkorzystniejszą ofertę w pierwszym zadaniu złożyło konsorcjum Eurovia Polska, Warbud, a w drugim Mota-Engil Central Europe.

Pierwszy przetarg dotyczy trasy o długości niecałych 20 km od Legnica II (bez węzła) do węzła Jawor II (z węzłem). Najtaniej swoje prace wyceniło konsorcjum Eurovia Polska, Warbud, które zaproponowało 295,57 mln zł brutto, przy budżecie zamawiającego wynoszącym 475,86 mln zł brutto.

W drugim postępowaniu dotyczącym odcinka od węzła Jawor II (bez węzła) do węzła Bolków o długości ponad 16 km najkorzystniejsza oferta wpłynęła od spółki Mota-Engil Central Europe w wysokości 322,87 mln zł brutto. W tym przypadku budżet inwestora wyniósł 461,15 mln zł brutto.

Na obu odcinkach drogi ekspresowej S3 czas realizacji wynosi 30 miesięcy. W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga o parametrach drogi ekspresowej, która składać się będzie z 25 obiektów inżynierskich oraz miejsc obsługi podróżnych. Dodatkowo powstaną cztery węzły drogowe - Jawor, Jawor II, Paszowice i Bolków.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.