Wieżowce w Poznaniu

Miniaturka Nowy Rynek 2017
VIII
Nowy Rynek
Poznań
29
kondygnacje
116
metrów
Miniaturka Andersia Tower 2004
Andersia Tower
Poznań
21
kondygnacje
102
metrów
Miniaturka Collegium Altum 1979
Collegium Altum
Poznań
19
kondygnacje
81
metrów
Miniaturka Towarowa 39 2017
I
Towarowa 39
Poznań
22
kondygnacje
73
metrów
Miniaturka Bałtyk 2014
XI
Bałtyk
Poznań
17
kondygnacje
67
metrów
Miniaturka Katedra Poznańska
Katedra Poznańska
Poznań
kondygnacje
62
metrów

Wiadomości

Komentarze

 • Daniel Gość
  Gdyby mnie nie było stać nie poszedł bym pytać o czynsz. Jak dla mnie najciekawsza i jedna z najtańszych inwestycji w Poznaniu.
  Nie ma problemu okna w okno z sąsiadem a zieleni nie potrzebuje bo małe patio i tak będzie a rzut kamieniem jest wartostrada z mega zielenią parków w okolicy os.Piastowskiego.
  Po prostu sądziłem że kupując deweloperke czynsz jest niższy od bloków ze starej płyty.

  Pozdrawiam wszystkich ;)
 • ba Gość
  Na forum SCC piszą sami dewianci umysłowi.Czytam ich od długiego czasu i stwierdzam że są coraz głupsi.
 • Arch Gość
  Jakby nie było pewne to nie pisał bym.
 • ata Gość
  Tam już od dawna nie ma wolnych mieszkań, zostały już dawno wyprzedane, mimo dość wysokich cen
 • Pyra Gość
  @dębiec, pełna zgoda. Do tego należałoby dodać trójkąt Kościuszki, Ratajczaka, Powstańców Wlkp., który powinien zostać zabudowany wieżowcami po uprzednim zburzeniu baraków, które na nim niestety stoją. Jak już fantazjujemy to wcisnąłbym wieżowiec na miejsce parkingu pomiędzy oddziałem neofilologii UAM a budynkiem Miastoprojektu na Niepodległości/Powstańców. Uzupełniłby lukę w pierzei a wysokość nie byłaby problemem skoro obok stoi budynek Akademii Ekonomicznej i wyczekiwana Korona Wechty. Wole Tory, Działka pomiędzy dworcem PKP a Nowym Rynkiem, działka po salonie Fiata, działka po Multikinie 51 + działka po parkingu za Multikinem. Ale przecież mamy jeszce mnóstwo miejsca do zagospodarowania po stadionie Szyca, teraz targowiska na Bema, to są bardzo duże tereny, które również mogłyby być zabudowane wieżowcami. Działka na której stoi Victoria Center i działka Lotosu po drugiej stronie zabudowane wieżowcami stworzyłyby bramę do poznańskiego City. Do tego Ataner również mógłby postawić kilka wież kontynuując rozbudowę Delty, dałoby to super efekt wielkomiejskości dla podróżnych przykeżdzających pociągami. Do tego budynek Filcharmonii/Teatru Muzycznego dopełniły Kaponierę. Miejsce jest również na wysoką zabudowę w miejscu starego budynku dworca PKP i na placu przed nim. Targi kiedyś również rozważałby plan budowy wieżowców na ich terenie. Gdyby to wszystko zostało zrealizowane to byłoby to coś pięknego. A przecież można puścić wodzę fantazji dalej. Wystarczy wyobrazić sobie, że lotnisko z Ławicy zostaje przeniesione na Krzesiny, a wojsko wynosi się do Powidza. Tor Poznań zostaje przeniesiony rowneiż w okolice Krzesin a na Ławicy od Przeźmierowa, aż do Polskiej powstaje całkiem nowa dzielnica mieszkaniowa. Dąbrowskiego i Bukowska połączone trzecią ramą, środkiem dzielnicy trasa tramwajowa przedłużona z Ogrodów. Do tego kontynuacja zabudowy Business Garden wzdłuż Bułgarskiej (po uprzednim wyburzeniu Lidla, Matsa, Biedronki), Polskiej aż do Dąbrowskiego i wzdłuż Dąbrowskiego aż do Os. Lotnictwa Polskiego. Super byłoby również gdyby udało się domknąć ring wokół miasta budując północno - wschodnią obwodnicę w standardzie drogi ,,S”. Można by pisać, mnożyć te fantazje. I gdyby tylko doczekać ich spełnienia.