W Poznaniu powstanie dom opieki w sąsiedztwie Starego Miasta


2021.12.29
Autor: Urbanity.pl
W poszpitalnych budynkach przy ulicy Szkolnej w Poznaniu powstanie dom opieki z mieszkaniami asystowanymi i Centrum Alzheimera. Podpisano już umowę z wykonawcą inwestycji.

Rezydencja Na Szkolnej w Poznaniu to najnowsza inwestycja firmy Orpea Polska w Polsce. W styczniu 2022 roku rozpocznie się przebudowa budynków poszpitalnych pomiędzy ulicami Kozia, Podgórna i Szpitalna w rejonie Starego Miasta. Wykonawcą inwestycji została firma Eiffage Polska Budownictwo.

Poznański kompleks składał się będzie z domu opieki z mieszkaniami asystowanymi i Centrum Alzheimera. Rezydencja będzie oferowała 209 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych. W obiekcie znajdą się ponadto salony pobytu dziennego, sale rehabilitacyjne, sale terapii zajęciowej i hydroterapii, kuchnia z restauracją oraz biblioteka. W skład projektu wchodzą apartamenty senioralne, realizowane w formule assisted living.

Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 12 700 mkw. Otoczenie kompleksu zyska m.in. ogrody, ścieżki terapeutyczne oraz plenerową siłownię, a pomiędzy budynkami, na dziedzińcu, zostanie utworzony duży teren zielony. Pojawi się również kawiarnia, dostosowana do potrzeb osób starszych

W ramach inwestycji zrewitalizowane zostaną zabudowania dawnego klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych i wyeksponowanie fragmentu średniowiecznych murów miejskich.

Rezydencja Na Szkolnej zostanie otwarta na przełomie roku 2023 i 2024.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.