Poznań: Ruszyła przebudowa poszpitalnego obiektu, w którym powstanie dom opieki


2022.04.20
Autor: Urbanity.pl
Dom opieki z mieszkaniami asystowanymi i Centrum Alzheimera powstaje w rejonie Starego Miasta w Poznaniu. Wykonawca przystąpił już do przebudowy obiektów.

Pod koniec grudnia 2021 roku podpisana została umowa z wykonawcą przebudowy poszpitalnych budynków przy ulicy Szkolnej w Poznaniu., w których mieścił się będzie dom opieki z mieszkaniami asystowanymi i Centrum Alzheimera. Eiffage Polska Budownictwo przystąpił już do realizacji zadania.

Pojawiły się już rusztowania na poszpitalnych budynkach pomiędzy ulicami Kozia, Podgórna i Szpitalna w rejonie Starego Miasta. Inwestycja firmy Orpea Polska o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej około 12 700 metrów kwadratowych zakłada powstanie domu opieki z mieszkaniami asystowanymi i Centrum Alzheimera. Rezydencja na Szkolnej zaoferuje 209 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych. Dodatkowo w kompleksie mieściły się będą salony pobytu dziennego, sale rehabilitacyjne, sale terapii zajęciowej i hydroterapii, kuchnia z restauracją oraz biblioteka. W skład projektu wchodzą apartamenty senioralne, realizowane w formule assisted living.

W najbliższym otoczeniu inwestycji powstaną m.in. ogrody, ścieżki terapeutyczne oraz plenerowa siłownia, a pomiędzy budynkami zaplanowano dziedziniec. W ramach inwestycji zrewitalizowane zostaną zabudowania dawnego klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych i wyeksponowanie fragmentu średniowiecznych murów miejskich.

Rezydencja Na Szkolnej ma być gotowa na przełomie 2023 i 2024.

Zdjęcia z przebudowy kompleksu

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.