Rozbudowa szpitala w Ostrowie Wielkopolskim

2016.10.03

Komfort i szeroki zakres usług medycznych. Taki właśnie będzie szpital w Ostrowie Wlkp. po zakończonej rozbudowie. W nowo wybudowanym obiekcie znajdą się Oddziały: Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dorosłych i Dzieci, Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń, blok operacyjny z pięcioma salami oraz centralna sterylizatornia.

I etap inwestycji wartej niemal 10,7 mln zł netto realizuje firma Skanska. Został już wmurowany kamień węgielny pod nowe skrzydło szpitala.

W ramach kontraktu wykonujemy obiekt w stanie surowym zamkniętym


- mówi Beata Kromuszczyńska, menadżer projektu, Skanska.

Będzie miał 4 kondygnacje (3 nadziemne, 1 podziemna) i zostanie scalony łącznikiem z istniejącym budynkiem. Jego wysokość wyniesie 15 m. Piwnice i parter wykończymy na gotowo. W piwnicy wykonamy pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz szatnie dla pracowników. W kolejnym etapie powstanie tam także centralna sterylizatornia i dezynfektornia. Wykończymy również kondygnację parteru, na którym znajdzie się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Oddział wyposażymy również w sprzęt medyczny, meble, chłodziarki i lodówki medyczne


- dodaje Beata Kromuszczyńska.

Całość inwestycji w ramach I etapu zostanie sfinalizowana na koniec marca 2017 r.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.