Rusza rozbudowa ostródzkiej galerii handlowej


2010.04.01
Autor: OPB Holding
W 2010r OPB Holding rozpocznie długo oczekiwaną rozbudowę Galerii Centrum Ostróda znajdującej się przy ul Jana Pawła II 9. Nowy obiekt zaprojektowano jako budynek 5-kondygnacyjny z dwoma poziomami podziemnymi.

Kondygnacja pierwsza posiada funkcje usługowe przeznaczone na kino, kręgielnię i salę taneczną. Kondygnacja druga będzie poziomem technicznym. Parter i pierwsze piętro zajmą powierzchnie handlowe. Na pozostałych kondygnacjach – poziom 2,3 i 4 – zaprojektowano garaże otwarte dla klientów obiektu. Poziom czwarty będzie jednocześnie dachem płaskim całego obiektu. Całkowita powierzchnia wraz z parkingami galerii wyniesie 20 000 mkw.

„Obiekt zostanie rozbudowany kosztem obecnego parkingu, ale za to zbudujemy parkingi na najwyższych kondygnacjach – informuje Kamila Górecka-Kirwiel z OPB Holding. – W sumie liczba miejsc parkingowych się podwoi, po rozbudowie obiekt będzie dysponował 350 miejscami”. Termin oddania galerii do użytku planowany jest na II kwartał 2011 roku. W toku są rozmowy z potencjalnymi nabywcami i najemcami powierzchni handlowo-usługowych. „Między innymi prowadzimy rozmowy z dużą siecią kinową, która jest zainteresowana ostródzką galerią” – mówi Kamila Górecka-Kirwiel – „O wynikach tych i innych negocjacji będziemy informować mieszkańców Ostródy na bieżąco” – dodaje Górecka-Kirwiel.


Rozbudowa galerii handlowej jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowania na profesjonalnie przygotowane i estetyczne powierzchnie handlowo-usługowe, których wraz prężnym rozwojem miasta zaczęło brakować. Jej powstanie to ukłon w stronę mieszkańców miasta, jak i odwiedzających je turystów. Ostróda to dynamicznie rozwijająca się miejscowość, która co roku przyciąga coraz więcej gości przybywających do niej zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych.


Dzieje się tak nie tylko za sprawą ładnych krajobrazów, jezior i lasów, ale także z powodu licznych inwestycji realizowanych na terenie miasta. Ostatnio w Ostródzie powstał 800-metrowy wyciąg nart wodnych, tory kajakowe oraz największy w Polsce kompleks pomostów drewnianych. Zrewitalizowano miejską plażę, gdzie funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Działa tu także aquapark, kręgielnia, nowoczesna hala sportowa, a w budowie jest nowoczesny stadion i amfiteatr. W roku 2009 w pobliżu Galerii Ostróda ruszył czterogwiazdkowy Hotel Platinum z nowoczesnym kompleksem spa, a w roku bieżącym zostanie oddany do użytku kolejny o tym samym standardzie – Willa Port Resort zlokalizowana nad brzegiem Jeziora Drwęckiego. Odwiedzających przyciąga unikalna atrakcja w skali światowej – rejsy statkami żeglugi Ostródzko-Elbląskiej przy wykorzystaniu systemu pochylni napędzanych wodą, które przemieszczają statki po lądzie w górę lub w dół oraz liczne imprezy odbywające się cyklicznie w mieście i okolicach (np. festiwal Reggae, inscenizacja Bitwy Pod Grunwaldem). Dlatego warto by miasto mogło się poszczycić również galerią handlową z prawdziwego zdarzenia.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.