Coraz bliżej budowy hotelu nad jeziorem Łańskim w Rybakach na Warmii


2022.08.10
Autor: Piotr Maślak
W miejscowości Rybaki na Warmii powstać ma jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce. Inwestorem jest Projekt Rybaki-Łańsk, spółka BBI Development S.A. oraz Archidiecezji Warmińskiej. Nowy hotel stworzy przynamniej 100 nowych miejsc pracy. Po raz pierwszy prezentujemy wizualizację inwestycji.

Nowy hotel nawiązujący architektoniczne do warmińskiej tradycji planowany jest nad jeziorem Łańskim w obrębie Rybaki, gmina Stawiguda. Obecnie trwa procedura uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, której pozytywne zakończenie umożliwi realizację inwestycji. Według zapowiedzi inwestora ma to być jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce.

Jeszcze w sierpniu odbędzie się debata publiczna nt. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym powstać ma m.in. planowany hotel spółki Projekt Rybaki-Łańsk. Według projektu przygotowanego przez pracownię Juvenes-Projekt, wybudowany ma zostać obiekt hotelowy średniej wielkości wraz z zespołem domów, salą konferencyjną, strefą prozdrowotną i spa. Nowy hotel zajmie zaledwie 10 proc. z 16,5-hektarowej działki i zaoferuje łącznie około 350 pokoi dla maksymalnie 600-700 osób.

Zgodnie z zapewnieniami inwestora projekt będzie spełniać szereg wysokich wymagań środowiskowych.

Hotel, który powstanie nad jeziorem Łańskim w Rybakach, nawiąże architektonicznie do warmińskiej tradycji i zostanie wkomponowany w krajobraz. Jego koncepcja jest nastawiona na poszanowanie przyrody. Na terenie kompleksu zostanie wprowadzona m.in. komunikacja elektryczna, która wyeliminuje indywidualny transport spalinowy. Budynki będą efektywne energetycznie, tak aby spełniały wysokie wymagania środowiskowe. Zostaną wyposażone w system ogrzewania, czerpiący energię z pomp ciepła i gazu, a prąd będzie pozyskiwany m.in. z własnej instalacji fotowoltaicznej
powiedział: Rafał Szczepański, prezes zarządu spółki Projekt Rybaki-Łańsk

Dzięki inwestycji stworzonych ma zostać co najmniej 100 całorocznych miejsc pracy. W ramach realizacji projektu przewidziano ponadto budowę gazociągu oraz modernizację kanalizacji i drogi z Rybak i Plusek, omijającej centrum Stawigudy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.