Nowe biura na mapie Elbląga. Rusza budowa nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów


2022.09.22
Autor: Bartosz Motorek
Na Wyspie Spichrzów w Elblągu rozpoczęła się budowa nowoczesnego biurowca Porta Mare w ramach Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu. Inwestycja powstaje na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. Będzie to pierwszy biurowiec w mieście oferujący biura w standardzie klasy A.

Porta Mare będzie nowoczesnym biurowcem o powierzchni użytkowej na poziomie 11 000 metrów kwadratowych, na której oprócz przestrzeni biurowej znajdzie się miejsce na usługi, a także hotel. 21 września odbyła się oficjalna inauguracja budowy wbiciem pierwszej łopaty. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka F.B.I. Tasbud.

Nowy biurowiec na mapie Elbląga, który powstanie w ramach Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu zlokalizowany będzie w sąsiedztwie Starego Miasta na Wyspie Spichrzów przy ulicy Warszawskiej. Pięciokondygnacyjny biurowiec składał się będzie z siedmiu brył z dwuspadowym dachem, a którego elewacja o charakterze horyzontalnym nawiązuje do konstrukcji ryglowej. Przy budowie Morta Mare użyte zostaną przyjazne środowisku elementy powstające w proekologicznej fabryce modułów i prefabrykatów Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD.

Biurowiec zaoferuje najemcom wiele udogodnień w wysokim standardzie, w tym m.in. ogród wertykalny z żywych roślin filtrujący powietrze, kolektory słoneczne, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz ogniwa fotowoltaiczne. W podziemnej hali garażowej znajdzie się miejsce na ponad 100 miejsc parkingowych, a dodatkowe 30 stanowisk zaplanowano wokół biurowca.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PAS Projekt.

Inne wiadomości o Porta Mare

Komentarze


  • Marcin
    Gość
    2022-12-01 19:15:42
    UWAGA !! TASBUD NIE PŁACI FAKTUR

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.