Trzy wieże mieszkalne w Redzie od firmy Atal. W Chorzowie bardziej kameralnie


2022.07.01
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
W sprzedaży dewelopera Atal znalazły się dwie nowe inwestycje mieszkaniowe - Panorama Reden w Chorzowie oraz Niebieski Bursztyn w Redzie. Osiedla będą gotowe odpowiednio w 2024 i 2025 roku.

Atal uruchomił pierwsze projekty o charakterze mieszkaniowo-usługowym w Chorzowie i Redzie. Łącznie w tych dwóch inwestycjach ten ogólnopolski deweloper dostarczy na rynek ponad 200 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach.

W Chorzowie powstanie inwestycja Panorama Reden, która składać się będzie z jednego kameralnego budynku wielorodzinnego na planie litery U. 5-kondygnacyjny obiekt podzielony zostanie na dwie klatki, w których znajdzie się odpowiednio - 40 oraz 48 mieszkań od lokali typu studio, po mieszkania dwu- oraz trzypokojowe. Komunikację pomiędzy piętrami ułatwią dwie windy, a parkowanie podziemna hala garażowa na 80 stanowisk. Dodatkowo przewidziano możliwość parkowania na zewnątrz.

Panorama Reden zaoferuje mieszkańcom półotwarte patio - przestrzeń wspólną do wypoczynku i rekreacji. Inwestycja zlokalizowana jest na działce przy ulicy Piotra Skargi w centrum Chorzowa. Oddanie do użytku planowane jest na III kwartał 2024 roku.

Z kolei w Redzie, wzdłuż ulicy Bosmańskiej wybudowane zostanie osiedle pod nazwą Niebieski Bursztyn. Inwestycja zakłada budowę trzech, 17-kondygnacyjnych wież o wysokości 55 metrów, w których znajdzie się łącznie 185 mieszkań. Pod kompleksem powstaną dwupoziomowe hale garażowe. Inwestycja ma być gotowa w II kwartale 2025 roku.

Komentarze


  • ZSUEDAT
    Użytkownik
    2022-07-03 18:40:55
    to już będzie 6 wież 60 metrowych , dla spójności czas pomyśleć w nastepnej inwestycji o wieżowcu 130 metrów dla skyline miasta , chyba że trafi się urbanista tak jak w innych miastach co mu 4 pietrowe burżujki z metrażem po 20 tyś za metr w głowie .

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.