Nowoutworzone joint venture zbuduje centrum handlowe w Starachowicach


2012.05.09
Autor: Urbanity
NBGI Private Eguity, Balmain Asset Management i Claybark utworzyły joint
venture w celu realizacji ich pierwszego w Polsce wspólnego projektu.


NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark poinformowały, że pierwszym przedsięwzięciem w ramach zawartej między nimi współpracy partnerskiej, będzie obiekt handlowy w Starachowicach w województwie świętokrzyskim, z hipermarketem Tesco jako głównym najemcą.

Działka pod inwestycję, nabyta przez Joint Venture od Urzędu Miasta Starachowice, objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni około 17 600 mkw. Zgodnie z projektem 6200 mkw powierzchni najmu zajmie hypermarket Tesco "Extra". Oprócz tego centrum handlowe pomieści 30 sklepów, plac zabaw dla dzieci oraz boisko sportowe "Orlik". Obiekt będzie zlokalizowany we wschodniej części miasta przy ulicy Iłżeckiej.

Projekt w Starachowicach jest pierwszym z planowanych przez Joint Venture wspólnych przedsięwzięć w ramach budowy portfolio centrów handlowych połączonych z hipermarketem w mniejszych miejscowościach, gdzie aktualnie nie istnieją nowoczesne obiekty handlowe, lub ich liczba jest niewystarczająca.

Harvey Curtis, Partner Zarządzający w Claybark tak skomentował nowoutworzone joint venture: "Cieszy nas możliwość współpracy z NBGI oraz Balmain Asset Management przy tworzeniu pierwszego znaczącego obiektu handlowego w Starachowicach. Mamy nadzieję, że będzie to jeden z wielu projektów o podobnej skali, które wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi zrealizujemy na terenie Polski."

NBGI Private Equity, Balmain Asset Management oraz Claybark planują zainwestować w projekt około 25 mln euro. W nowo utworzonym centrum handlowym pracę znajdzie około 600 osób. Inwestorzy przewidują, że prace konstrukcyjne rozpoczną się w marcu 2013 roku. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2014 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.