Wieże Plaza Tower w Kielcach będą miały sąsiada [WIZUALIZACJE]


2022.06.02
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Kompleks apartamenty Plaza Tower w Kielcach zostanie rozbudowany o kolejny budynek, który dołączy do dwóch wieżowców. Prace budowlane już się rozpoczęły.

Plaza Tower w Kielcach to inwestycja miejskiego dewelopera Ryszarda Grzyba, który działkę o powierzchni 2,47 ha u zbiegu ulic Jesionowej i Zagnańskiej nabył w 2016 roku, płacąc około 10 mln zł. Do tej pory wybudował galerię handlową Plaza Park, a także pierwszy z 16-piętrowych wieżowców.

Obecnie w budowie znajduje się drugi z wieżowców, który będzie wyglądał identycznie jak oddany już apartamentowiec. Inwestycja jest na etapie szóstego piętra i do końca tego roku powinna się zakończyć. Deweloper poinformował także, że wszystkie mieszkania w tym powstającym wieżowcu zostały już wyprzedane.

Na tym nie kończy się realizacja inwestycji Plaza Tower. Najbliżej ulicy Zagnańskiej wybudowany zostanie trzeci budynek mieszkalny, który będzie jednak nieco mniejszy od swoich sąsiadów. Znajdzie się w nim 45 mieszkań, w tym aż 37 kawalerek o metrażach od 26 do 32 mkw. W parterze na powierzchni 500 mkw. zaplanowano przestrzeń pod handel i usługi. W podziemnej kondygnacji znajdą się stanowiska parkingowe na 60 samochodów.

Po dwóch 16-piętrowych wieżowcach Plaza Tower inwestor zamierza wybudować też trzeci budynek, ale już mniejszy - sześciopiętrowy. Wykopy pod fundamenty już się zaczęły. Nowy budynek będzie miał sześć kondygnacji, a jego oddanie do użytku nastąpi do końca 2023 roku. Wykonawca rozpoczął już wykopy pod fundamenty. Sprzedaż mieszkań jeszcze się nie rozpoczęła.

W ostatnim budynku Plaza Tower, aż 90 proc. mieszkań to będą kawalerki.

Inne wiadomości o Plaza Park, Plaza Tower

Komentarze


  • Tudesky
    Gość
    2022-06-28 21:05:12
    Na wizualizacjach wygląda extra. Ale na żywo a zwłaszcza w środku nie jest tak różowo. Chyba ktoś nieprzemyślał i wybrał prawie czarny kolor elewacji? Przy obecnych temperaturach chyba nie muszę mówić że mi w mojej lodówce jedno piwo wypiło drugie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.