Jest zgoda na budowę osiedla w Kielcach z dwiema wieżami


2023.09.15
Autor: Piotr Maślak
Radni miasta Kielce wyrazili zgodę na budowę ogromnego osiedla ośmiu budynków wielorodzinnych w Kielcach. W ramach inwestycji powstaną m.in. dwie niespełna 80-metrowe wieże.

Pierwsze informacje o planowanej inwestycji w ramach specustawy "lex deweloper" pojawiły się pod koniec 2021 roku, o czym informowaliśmy na łamach portalu Urbanity.

Większość radnych pozytywnie zaopiniowało projekt dotyczący budowy osiedla budynków wielorodzinnych na poprzemysłowej działce przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach. Deweloper zobowiązał się do wybudowania wodociągu i kanału sanitarnego w ulicy Mielczarskiego oraz przebudowy drogi na odcinku o długości 540 metrów od Piekoszowskiej do Młodej. Inwestycję pod nazwą Nowy Czarnów chce wybudować spółka BC&O Polska 1, powiązana z Kolporterem, która teraz może złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Osiedle Nowy Czarnów to ogromna inwestycja, która zaoferuje blisko 1 000 nowych mieszkań. Osiedle składa się z sześciu 9-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych, a także dwóch, 21-kondygnacyjnych wież o wysokości 72 metrów. W każdym z niższych obiektów ma się znaleźć maksymalnie do 112 mieszkań, z kolei w 21-kondygnacyjnych wieżach po 138 lokali. Inwestycja zaoferuje ponadto część handlowo-usługową i przestrzeń biurową.

Przez środek osiedle zaprojektowano promenadę z dużą ilością zieleni. Łącznie Nowy Czarnów dostarczy na rynek 948 mieszkań. Na parkingach znajdzie się do blisko 1600 miejsc.

Nowe osiedle powstać ma na blisko 6-hektarowym terenie, położonym przy ulicy Mielczarskiego w kierunku Młodej, Jagiellońskiej i Piekoszowskiej. Uzupełniłem inwestycji będą chodniki, ścieżki rowerowe, ławki, oświetlenie, zieleń, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, a nawet skatepark.

Prace budowlane potrwają łącznie siedem lat.

Inne wiadomości o Osiedle Nowy Czarnów, BC&O Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.