W dawnej elektrowni Renarda będzie hotel


2009.11.16
Autor: Polska Dziennik Zachodni
W dawnej elektrowni Renarda przy ul. Narutowicza w Sosnowcu ma powstać trzygwiazdkowy hotel.

W obiekcie może znaleźć się 250-300 miejsc noclegowych w ponad 100 pokojach.

Jak informuje Dziennik Zachodni - Według wstępnej koncepcji w miejscu na którym obecnie znajduje się parking strzeżony powstanie nowoczesne skrzydło budynku o sześciu kondygnacjach nad ziemią w którym znajdą się pokoje hotelowe i dwóch lub jednej kondygnacji poniżej gruntu z przeznaczeniem na parking. Część pamiętająca swoją funkcję industraialną zostanie rozbudowana z tyłu i podniesiona o dwie kondygnacje ze szkła i stali. Główna sala, w budynku z cegły, która zachowała się do dzisiaj ma pełnić funkcję reprezentacyjnego hallu, dlatego wejście główne zostanie zachowane w obecnym kształcie i miejscu.

Zabytkowa część budynku miałaby zostać rozbudowana i podwyższona o dwie kondygnacje ze stali i szkła. Obiekt w zeszłym roku został kupiony na licytacji jednak dane inwestora są objęte tajemnicą handlową.

Komentarze


  • Sosnowiczanka
    Gość
    2009-11-17 17:42:15
    Budynek dawnej elektrowni jest bardzo piękny i ciekawy. Niestety przedstawiony tu projekt jest bardzo mierny. Przede wszystkim zupełnie nie pasuje wizualnie do starego budynku, jest po prostu brzydki i kontrastuje z "podstawą". Jaki jest sens takiego niszczenia zabytków naszego przemysłu? To część naszej historii, bez tego to miasto byłoby czymś zupełnie innym. Moim zdaniem budynek powinno się zostawić w takiej formie, w jakiej jest. Można zrobić wiele innych, ciekawych rzeczy bez niszczenia go. Ale obawiam się, że w naszym mieście zwycięża kiczowata tęczowość i budowanie takich właśnie potworków.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.