Budowa CH Galena w Jaworznie pod znakiem zapytania

2014.01.07

W Jaworznie u zbiegu ulic Kolejowej i Rzemieślniczej gliwicka firma P.A. Nova chce wybudować Centrum Handlowe Galena. Na przeszkodzie stanął jednak urząd marszałkowski, który nie chce udzielić inwestorowi rekomendacji, a ta jest niezbędna do zdobycia wielomilionowego unijnego kredytu - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Za 235 mln zł gliwicka firma P.A. Nova chce postawić w centrum Jaworzna nowoczesne centrum handlowe o powierzchni 46 tys mkw. Ma to być dwupoziomowy obiekt handlowy ze 140 sklepami, kinem oraz prawie 1000 miejsc parkingowych.

Inwestor część potrzebnych pieniędzy chciał pożyczyć z unijnego funduszu Jessica. Umowa z bankiem w tej sprawie miała być podpisana najpóźniej w grudniu, ale tak się nie stało - pisze "Gazeta Wyborcza". Firma P.A. Nova nie dostanie 90 mln zł pożyczki na budowę Galerii Galena, jeśli zgody takiej nie wyrazi urząd marszałkowski. A jego przedstawiciele mają wątpliwości, czy dzięki pomocy unijnych pieniędzy powinny być finansowane komercyjne przedsięwzięcia.

Obawę urzędników wywołało to, że choć chodzi o rewitalizację pokopalnianego terenu, to powstanie tu centrum handlowe. Ostateczną decyzję urząd marszałkowski ma podjąć do końca pierwszego kwartału br.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.