W Gliwicach powstaje nowoczesny biurowiec Dworcowa 25


2017.03.02
Autor: Urbanity.pl
Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powstającego w Gliwicach biurowca Dworcowa 25, została agencja doradcza Colliers International. Głównym inwestorem projektu jest holenderska spółka Global City Holdings.

Rozpoczęła się już budowa nowoczesnego budynku biurowo-usługowego, który zlokalizowany będzie przy ulicy Dworcowej 25 w Gliwicach. Biurowiec zaoferuje około 6 199 metrów kwadratowych powierzchni najmu oraz parking samochodowy na ponad 130 stanowisk w w garażu wielopoziomowym.

W parterze biurowca Dworcowa 25 zaplanowano lokale handlowe i gastronomiczne, a powyżej pomieszczenia biurowe i usługowe, w tym m.in. siłownia. Przyszli najemcy mogą elastycznie zaaranżować wnętrza, zarówno w tradycyjnym podziale gabinetowym, jak i nowoczesnym układzie typu open space. Ostatni poziom obiektu pozwala zaaranżować przestrzeń pod lokal gastronomiczny z tarasami widokowymi.

Gliwice oferują prawie 92 tys. mkw. powierzchni biurowej. To obecnie drugie po Katowicach miasto w konurbacji górnośląskiej pod względem liczby projektów biurowych. Duża część dostępnych obiektów jest zajmowana przez właścicieli budynków. Dworcowa 25 to pierwszy zlokalizowany w ścisłym śródmieściu nowoczesny projekt biurowy, który oferuje najem firmom zewnętrznym


- komentuje Barbara Pryszcz, Dyrektor Regionalny Colliers International w Katowicach.

Gliwicka inwestycja realizowana jest w systemie dwuetapowym - w kolejnym etapie powstac ma budynek przy ulicy Dolnych Wałów, który zaoferuje 3 000 mkw. powierzchni i 40 dodatkowych miejsc parkingowych.

Projekt architektoniczny to zasługa Biura Projektowo-Doradczego ArKuS. Głównym wykonawcą biurowca jest Takana.

Biurowiec ma być gotowy w pierwszym kwartale 2018 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.