Konkurs na nazwę Cieszyńskiej galerii rozstrzygnięty

2013.01.11

BFP Inwestor z Białej Podlaskiej wyłonił zwycięską nazwę dla galerii handlowej, którą planuje wybudować w Cieszynie. Centrum otrzyma nazwę Stela, co w gwarze Śląska Cieszyńskiego oznacza "stąd". Nazwę wybrali mieszkańcy miasta.

Ogłoszony przez BPF Inwestor konkurs był otwarty, do uczestnictwa w nim zaproszono wszystkich mieszkańców Cieszyna i okolic. Zaprezentowali oni łącznie sto dwadzieścia propozycji nazw. Wśród nich znalazło się jedenaście identycznych, sugerujących nazwę ?Stela? za najbardziej odpowiednią.

Inwestor nie ukrywa zaskoczenia poziomem zainteresowania konkursem, ilością propozycji i kreatywnością uczestników. Zastanawiał się nad wyborem nazw "Cieszynianka", "Cieszko", "Trzech Braci","Magnolia", ale ostateczny wybór padł na "Stela" ze względu na lokalny charakter nazwy.

Galeria Stela powstanie w miejscu dawnego dworca PKS, obecnie zakończono prace rozbiórkowe na jego terenie. Budowa centrum handlowego rozpocznie się w drugim kwartale 2013 roku i ma potrwać dwanaście miesięcy.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Stela, BPF Inwestor

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.