Galeria Narew otrzymała pozwolenie na zmianę konstrukcji obiektu


2012.02.16
Autor: Urbanity
Pod koniec stycznia 2012 roku Galeria Narew w Łomży otrzymała pozwolenie na zmianę konstrukcji obiektu z piętrowego na parterowy. Wprowadzone zmiany nie wpłyną w znaczący sposób na wielkość powierzchni najmu ani na proces komercjalizacji. Podobnie jak w pierwotnych założeniach powierzchnia GLA Galerii będzie wynosiła ponad 40 tysięcy mkw.

Zgodnie z wydanym przez Prezydenta Miasta Łomża pozwoleniem Galeria Narew powstanie jako obiekt parterowy. Zmieni się powierzchnia całkowita obiektu, ponieważ na jej wielkość nie będą już wpływać czynniki takie jak górne korytarze czy schody. Inwestor informuje natomiast, że zmiana konstrukcji obiektu nie będzie miała wpływu na wielkość powierzchni najmu.

Wprowadzona przez nas zmiana nie będzie prowadzić do zmniejszenia liczby najemców. W pierwotnych założeniach market budowlany Castorama miał się znaleźć wewnątrz Galerii. Po wielokrotnych konsultacjach z ekspertami, firmą DTZ, architektami oraz naszymi najemcami postanowiliśmy, że market budowlany powstanie na zewnątrz obiektu, co usprawni funkcjonowanie Galerii, a powierzchnię, którą miał zajmować wewnątrz budynku, przeznaczymy dla najemców z branży modowej, usługowej, rekreacyjnej i gastronomicznej. - mówi Henryk Rytwiński, Leasing&Development Director

"Galeria Narew" w Łomży to centrum o zasięgu regionalnym, które powstaje na terenie o powierzchni 110 000 mkw, z czego połowę stanowić będzie część handlowa: ok. 100 sklepów (między innymi: Real, Castorama, H&M), restauracje, kawiarnie i jedyny w regionie multipleks kinowy (Lumiere). Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów oddanych zostanie ok. 1500 miejsc parkingowych.

Komercjalizacją inwestycji zajmuje się firma DTZ. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Eko System z Białegostoku, która w swoim portfolio posiada budynki takie jak: Galeria Podlaska, Browar Poznań, Browar Białystok oraz Centrum Logistyczne Tradis. Nadzór techniczny nad inwestycją sprawuje firma EC Harris.
Projekty wykonały firmy: Broadway Malyan Polska, Waterman International Polska, Strada, MP Consulting, Archi+ oraz VSF-Creative.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.