W pobliżu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku powstanie Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych
Pod koniec 2025 roku campus uniwersytecki w Białymstoku się rozrośnie. Podpisana została właśnie umowa dotycząca budowy Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych, którego koszt realizacji wyniesie 32,5 mln zł.
Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie 4-kondygnacyjnym budynkiem o konstrukcji monolitycznej żelbetowej, który posiadał będzie jedną kondygnację podziemną. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 3 500 metrów kwadratowych, natomiast kubatura 14 735 m3.
W dniu 15 kwietnia br., podpisana została umowa z firmą Strabag, która zrealizuje inwestycję w formule projektuj i buduj. Wartość kontraktu to 32,5 mln zł brutto. W ramach podpisanej umowy Strabag będzie miał za zadanie również opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenie na budowę i użytkowanie.
Główną siedzibą Uniwersytetu Medycznego jest barokowa XVIII-wieczna rezydencja Pałacu Branickich. Nowy budynek mieścił się będzie na ternie campusu uniwersyteckiego przy ul. Mickiewicza, obok Collegium Primum i Collegium Universum. Inwestycja zostanie funkcjonalnie połączona z Zakładem Biofizyki i Collegium Primum.
Inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2025 roku.
Centrum Dydaktyki Nauk Podstawowych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie 4-kondygnacyjnym budynkiem o konstrukcji monolitycznej żelbetowej, który posiadał będzie jedną kondygnację podziemną. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 3 500 metrów kwadratowych, natomiast kubatura 14 735 m3.
Główną siedzibą Uniwersytetu Medycznego jest barokowa XVIII-wieczna rezydencja Pałacu Branickich. Nowy budynek mieścił się będzie na ternie campusu uniwersyteckiego przy ul. Mickiewicza, obok Collegium Primum i Collegium Universum. Inwestycja zostanie funkcjonalnie połączona z Zakładem Biofizyki i Collegium Primum.
Inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2025 roku.
Dziękuję Władzom Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku za zaufanie i wybór STRABAG na generalnego wykonawcę tej inwestycji. Podpisanie kolejnej umowy na realizację medycznego obiektu edukacyjnego potwierdza, że osiągnęliśmy wiodącą pozycję w segmencie budownictwa obiektów medycznych w kraju. Do tej pory zrealizowaliśmy m.in. Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medzycznego w Lublinie, Szpital Południowy, Szpital Bielański oraz Oddział Okulistyki, Szpital w Legionowie i Szpital Tymczasowy dla WIM przy ul. Szaserów w Warszawie. W styczniu oddaliśmy do użytku najnowcześniejszy w kraju SOR przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, a obecnie budujemy Szpital w Krapkowicachpowiedział: Tomasz Ciemiński, Dyrektor Techniczny Oddziału Podlasie STRABAG
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra