W Piasecznie trwają prace pod budowę nowoczesnego kompleksu mixed-use


2021.10.20
Autor: Urbanity.pl
Na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej i autobusowej w Piasecznie powstanie nowoczesny kompleks wielofunkcyjny, który łączył będzie w sobie funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe.

Kompleks wielofunkcyjny powstanie na działce, na której funkcjonowała z przerwami od lat 80. XX wieku do 2002 roku, zajezdnia trolejbusowa i autobusowa. Wcześniej obszar pełnił funkcje usługowe dla transportu, a następnie przez długi czas był niezagospodarowany.

We wrześniu Nhood Polska rozpoczął proces oczyszczania gleby na terenie inwestycji. Zgodnie z otrzymaną przez firmę decyzją o remediacji, proces objął ok. 3 160 m sześc. zanieczyszczonej ziemi. Zanieczyszczenie spowodowane jest skutkiem wcześniejszego użytkowania nieruchomości, na której składowane było paliwo. Ta część inwestycji sprawi, że podniesie się jakość gleby, co natomiast przywróci jej bioróżnorodność. Proces ten potrwa rok.

Nhood Polska planuje w Piasecznie stworzenie nowego kwartału miejskiego, wokół ulic Puławska, Energetyczna, Mleczarska i Sękocińska. Kompleks będzie łączył w sobie funkcje mieszkalne i biurowe, uzupełnione o przestrzeń gastronomiczną i rozrywkową. Nowy projekt, który powstanie na działce o powierzchni 11 ha będzie miał powierzchnię użytkową wynoszącą około 70 000 mkw.

W pierwszej kolejności wybudowane zostaną obiekty o funkcjach rozrywkowych, gastronomicznych i handlowych. Wstępne założenie urbanistyczne i koncepcja architektoniczna zyskały już wstępną aprobatę Wydziału Architektury Urzędu Gminy Piaseczno. Rozpoczęcie budowy I etapu inwestycji ma nastąpić na przełomie 2025/2026 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.