Europejskie Centrum Muzyki w stanie surowym

2012.04.12

Skanska ukończyła stan surowy Europejskiego Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego, które powstaje w Lusławicach w powiecie tarnowskim. Wkrótce zabrzmią tutaj dźwięki muzyki klasycznej na najwyższym światowym poziomie.

Za sprawą Europejskiego Centrum Muzyki Lusławice mają szansę stać się muzyczną wizytówką regionu. Inwestycja o wartości 64 mln zł zostanie ukończona do listopada 2012 roku.

Sala koncertowa na 650 miejsc

W Lusławicach powstaje zespół obiektów o powierzchni użytkowej ok. 10 tys. m? i kubaturze ponad 70 tys. m?.

- W jego skład wchodzą sala koncertowa na 650 miejsc oraz budynki o charakterze dydaktycznym (w tym sale ćwiczeń, pracownie instrumentalne, biblioteka), pobytowym i technicznym - mówi Andrzej Frydryk, Menadżer Projektów, Skanska. - W obiekcie została też zaprojektowana drewniana kolumnada oraz lekka, przeszklona konstrukcja.

Obiekt powstający w Lusławicach będzie nowoczesnym kompleksem budynków, który jednocześnie ma się harmonijnie komponować z otoczeniem i staropolskim Dworem Pendereckich, z którym sąsiaduje. Zgodnie z tymi założeniami, podczas budowy Centrum stosowane są naturalne materiały, takie jak drewno i piaskowiec. Poza budową samego kompleksu, zagospodarowany też zostanie teren wokół ECM, wybudowane dojścia, dojazdy oraz parking.

Stan surowy

- Sala koncertowa była ostatnim obiektem, w którym zakończyliśmy stan surowy, na pozostałych częściach nastąpiło to w grudniu. Wyzwaniem jest dla nas dość napięty harmonogram robót związany z krótkim terminem realizacji - mówi Tomasz Bienias, Kierownik Budowy, Skanska. - W szczytowym okresie prac na budowie pracowało 200 osób.

W pierwszym kwartale 2012 roku Skanska prowadziła także prace wykończeniowe w części pobytowej i dydaktycznej. Wykonane zostało również wygłuszenie części technicznej, ścianki działowe i instalacje wewnętrzne. Ponadto, rozpoczęły się roboty dekarskie i budowa okładzin kamiennych.

Źródło: Urbanity

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.