Deweloper z Dubaju w Chrzanowie

2009.01.26

Limitless Polska zaczyna wykup działek w Chrzanowie, rozmawia o terenach w Warszawie i Wrocławiu. Bada m.in. Katowice.

Gdy firma Limitless weszła do Polski w 2007 r. było o niej głośno. Zapowiedzała, że zbuduje kilkudziesięciotysięczne miasto z budynkami mieszkalnymi, usługowymi, biurowymi i sportowymi. Potem o spółce zrobiło się ciszej i tylko w lokalnej prasie pojawiały się co jakiś czas informacje o Limitless.

Tymczasem, jak pisze "Puls Biznesu", w gminie Chrzanów sporo się dzieje.
- Odbyły się konsultacje z dostawcami mediów, współpracujemy z Limitless, jesteśmy w stałym kontakcie. Nie dostaliśmy jeszcze od firmy koncepcji zagospodarowania. Czekamy na nią, bo na jej podstawie przygotujemy studium zagospodarowania - mówi "Pulsowi Biznesu" Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa.

- Projekt urbanistyczny powstaje w Warszawie. Limitless przygotowuje się do wykupu gruntów, który powinien zakończyć w sierpniu. Cały teren - 436 ha należące do bardzo wielu właścicieli - został podzielony na 6 części, w pierwszej wykup ruszy wkrótce. Przygotowanie do budowy potrwa 30 miesięcy - ujawnia "Pulsowi Biznesu" osoba zaangażowana w projekt.

Ale plany Limitless nie kończa się na Chrzanowie. - Strategicznie jesteśmy zainteresowani dużymi polskimi miastami, takimi jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice i Kraków. Naszą misją jest budowanie osiedli-miast dla kilkudzesięciu tysięcy mieszkańów, ze szkołami przedszkolami, teatrami, kinami, biurami itd. - mówi Barbara Pleban z Limitless Polska.

Założona w 2005 r. firma Limitless z grupy Dubai World ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich to deweloper, który obecnie realizuje na świecie 11 projektów za 110 mld dol.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.