Koło Żar powstanie nowoczesny Zakład Zagospodarowania Odpadów

2011.06.05

W przyszłym roku Marszowie koło Żar ma rozpocząć się budowa nowoczesnego Zakładu Zagospodarowani Odpadów. Koszt inwestycji wyniesie prawie 95 milionów złotych. W ubiegłym roku ponad 59 milionów złotych na realizację projektu dołożyła już Unia Europejska. Inwestorem projektu jest Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. Marszów w Żarach, spółka powołana przez Łużycki Związek Gmin.

Projekt przewiduje między innymi wybudowanie hali technologicznej, w której odpady poddawane będą mechanicznej i ręcznej segregacji, hali technologicznej stabilizacji tlenowej (kompostowni), stacji kruszenia (recyklingu) odpadów budowlanych, placu dojrzewania kompostu i magazynu odpadów niebezpiecznych. W ramach projektu wybudowana zostanie także stacja przeładunkowa w Lubsku, do której zwożone będą odpady z 16 gmin z powiatów żagańskiego, żarskiego i krośnieńskiego, zrzeszonych w Łużyckim Związku Gmin, na terenie którego mieszka 163 tysiące osób.

Przewiduje się, że Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie, w którym zatrudnienie znajdzie 60 pracowników, będzie przerabiał rocznie około 72 tysięcy odpadów. W planach tego przedsięwzięcia jest również likwidacja i rekultywacja składowisk odpadów w Chełmicy, Chrobrowie i Gubinie.

Źródło: businesswroclaw.pl

Komentarze


  • nlc
    Gość
    2012-03-08 08:04:32
    Hydrobudowa "wygrała" przetarg.....

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.