Lubuskie: Inwestycja o wartości 300 mln euro z pracą dla prawie 2 000 osób


2022.04.26
Autor: Urbanity.pl
W gminie Iłowa (województwo lubuskie) powstanie pierwsze centrum logistyczne Hermes Fulfilment w Polsce. Inwestycja sprawi, że pracę znajdzie tu około 1 900 osób.

Rozpoczęła się budowa centrum logistycznego firmy Hermes Fulfilment w gminie Iłowa, w południowej części województwa lubuskiego, w powiecie żagańskim. Będzie to jeden z największych obiektów tego typu w Polsce.

Nowe centrum logistyczne będzie miało powierzchnię 150 000 mkw. i będzie jednym z największych hubów grupy Hermes w Europie. Na dwóch poziomach obiektu, dzięki zoptymalizowanemu systemowi funkcjonowania będzie możliwe wyekspediowanie niemal 80 mln artykułów rocznie. Deweloperem jest firma Panattoni, a wartości inwestycji to 300 mln euro.

Kompleks w Iłowie odpowiadał będzie za operacje kompletacji zamówień dla firm e-commerce Grupy OTTO oraz usługi o wartości dodanej (VAS). Wśród obsługiwanych zamówień dominować będzie odzież, tekstylia, biżuteria, zabawki i drobny sprzęt AGD. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą środowiskową DGNB na poziomie Gold.

Inwestor planuje otwarcie nowego centrum logistycznego na przełomie III i IV kwartału 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.