Amazon otwiera się w Świebodzinie i zapewni ponad 1 000 miejsc pracy

2021.09.29

W Świebodzinie oficjalnie otwarte zostało robotyczne centrum logistyczne firmy Amazon, które jest dziesiątym tego typu obiektem w Polsce amerykańskiego giganta.

Centrum logistyczne Amazon w Świebodzinie ma powierzchnię wynoszącą 193 000 mkw. i jest trzecim centrum robotycznym w Polsce, które wyposażone zostało w 3 000 robotów transportowych Amazon Robotics. Innowacyjne jednostki napędowe służą do realizacji zamówień klientów, składanych na stronie amazon.pl.

Obiekt w Świebodzinie zapewnia możliwość magazynowania do 30 mln produktów, co sprawia, że jest to drugie największe centrum Amazon w Polsce. Inwestycja wyposażona została w 58 doków dla pojazdów ciężarowych i 28 km taśmociągów.

Jestem zaszczycony i niezmiernie szczęśliwy, że mogę dziś – w roli dyrektora generalnego świebodzińskiego centrum – otworzyć najnowszą inwestycję Amazon w Polsce. To rynek, na którym do tej pory stworzyliśmy 23 000 stałych miejsc pracy i wygenerowaliśmy ponad 12 mld zł inwestycji. Otwierając robotyczne centrum logistyczne w Świebodzinie dokładamy kolejną cegiełkę do wzmocnienia branży e-commerce w Polsce oraz gospodarczego rozwoju regionu – podsumowuje inwestycję Chris Herzberg, Dyrektor Generalny Centrum Logistycznego w Świebodzinie.

W centrum logistycznym w Świebodzinie zatrudnienie znajdzie 1 000 pracowników. W obiekcie uruchomione zostały dwie STEM Kindloteki, czyli edukacyjne przestrzenie multimedialne, otwarte dla lokalnej społeczności. Obiekt jest w 100% zasilany energią elektryczną i wyposażony w 3 900 paneli słonecznych. Panele fotowoltaiczne zajmują powierzchnię ponad 8 600 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.