Chełm z dużymi inwestycjami. Powstanie m.in. nowy stadion i Park Nauki

2020.07.27

Odbudowa chełmskiego Ratusza, budowa stadionu miejskiego czy Parku Nauki na wzór Centrum Nauki Kopernik to tylko część inwestycji, jakie miasto planuje zrealizować.

Miasto Chełm ogłosi w przeciągu dwóch najbliższych tygodni pierwsze konkursy na opracowanie koncepcji architektonicznych nowych miejskich inwestycji. Łącznie chodzi o opracowanie koncepcji dla dwunastu zadań. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii miasta.

Do głównych inwestycji, jakimi planuje zająć się miasto są m.in. zagospodarowanie położonej przy wjeździe do Chełma Kumowej Doliny (obecnie mieści się tam Amfiteatr), odbudowę chełmskiego Ratusza, budowę stadionu miejskiego czy Parku Nauki na wzór Centrum Nauki Kopernik.

Wszystkie zadania realizowane mają być ze środków zewnętrznych, w tym ministerialnych i funduszy europejskich. Opracowane koncepcje będą podwaliną do przygotowania dokumentacji projektowych, a następnie przygotowania procedury na właściwą realizację przedsięwzięcia.

Środki na realizację konkursów architektonicznych zostaną wydzielone w ramach budżetu miasta. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe w przedziale od 25 000 do 50 000 zł. Koncepcje mają być gotowe jeszcze w tym roku, a w przyszłym dokumentacje techniczne. Lata 2022-2023 będą czasem na pozyskanie środków na realizacje inwestycji.

Procedura przygotowania zasad konkursowych znajduje się na ukończeniu, a pierwszy z konkursów, na opracowanie koncepcji zagospodarowania Kumowej Doliny, zostanie ogłoszony w ciągu dwóch tygodni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.