Bielawy

Strabag z kontraktem na budowę zakładu zagospodarowania odpadów

2017.07.14

Z początkiem lipca br. Strabag rozpoczął prace budowlane związane z budową Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Piaskach Bankowych. Spółka podpisała umowę na blisko 61 mln zł brutto ze Związkiem Międzygminnym Bzura.

Projekt realizowany jest w formule "pod klucz". Generalny wykonawca, w oparciu o rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb Inwestora, dostarczy i zamontuje technologię sortowni odpadów komunalnych o docelowej wydajności 50 tys. Mg/rok i kompostowni odpadów wraz z intensywną stabilizacją biofiltrami, o przepustowości ok. 22 tys. Mg/rok. Strabag podejmie prace na sieciach branżowych: wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej, a także wykona wszelką infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania zakładu. Ponadto, w ramach kontraktu powstaną: budynek administracyjno - socjalny, kwatery składowania odpadów, stacja paliw, myjnia i budynki warsztatowe.

Budowa zakładu ma na celu przejęcie i przetwarzanie odpadów pochodzących od gmin zrzeszonych w Związku Międzygminnym BZURA. Dzięki poddaniu większej liczby odpadów procesom segregacji i kompostowania, a tym samym zmniejszeniu ich na składowisku, realizacja inwestycji poprawi gospodarkę odpadów w całym województwie łódzkim. W procesie mechanicznej segregacji, przy użyciu automatycznych systemów, wydzielone a następnie skierowane do recyklingu zostaną np. papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne oraz inne precyzyjnie określone frakcje. Natomiast zneutralizowane, a szkodliwe z natury rzeczy substancje ulegną przetworzeniu i zostaną wykorzystane do rekultywacji składowisk.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.