Rogów kolejnym miastem z dworcem w formule IDS

2020.09.25

W miejsce starego dworca w Rogowie wybudowany zostanie nowoczesny i proekologiczny dworzec kolejowy w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego według autorskiego projektu PKP S.A.

Trwają już prace rozbiórkowe starego dworca w Rogowie, w miejsce którego wybudowany zostanie w trybie „Projektuj i buduj” nowoczesny obiekt.

Nowy dworzec kolejowy w Rogowie powstanie w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego i będzie parterowym budynkiem, który składał się będzie z dwóch części połączonych wiatą. W pierwszej zaplanowano przestrzeń dworcową z poczekalnią i toaletami. Natomiast w drugiej tzw. miejskiej mieścił się będzie niewielki lokal komercyjny.

Pod wiatą zlokalizowano również stojaki rowerowe (14 sztuk) wraz ze stacją naprawy jednośladów. Całość uzupełni wieża zegarowa o wysokości 8 metrów. Dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadał szereg rozwiązań proekologicznych. Budynek zostanie wyposażony w system BMS (Building Management System) nadzorujący prace instalacji i urządzeń w celu optymalizacji zużycia mediów.

W sąsiedztwie dworca kolejowego w Rogowie wytyczone zostaną miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, a także dla rodzin z dziećmi.

Inwestycja o wartości 4,8 mln zł brutto powstaje ze wsparciem funduszy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą jest konsorcjum Heli-Factor Sp. z o.o. i Merx Sp z o.o. Otwarcie dworca Rogów zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Tomek Janiszewski
    Gość
    2022-02-02 12:29:25
    Kolejny tandetny architektonicznie kurnik w miejsce przyzwoitego dworca. Co pekapiarniantych burzymurków tak przypiliło? Czyżby ten w którego chorej wyobraźni wylęgły się szklano-betonowe koszmarki otrzymywał tantiemy za każdy który uda się postawić?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.