Trwa gruntowny remont Elektrowni Bełchatów

2011.04.22

Bełchatowska elektrownia przechodzi gruntowny remont. W największej w Europie elektrowni na węgiel brunatny tempa nabiera modernizacja kolejnych sześciu bloków energetycznych. Prace rozpoczęły się już na sześciu z dwunasu bloków i potrwają do roku 2016. - informuje

Wymienione lub zmodernizowane zostaną najważniejsze podzespoły elektrowni, m.in. turbiny i urządzenia maszynowni. Dzięki tym działaniom będzie możliwe zwiększenie mocy każdego z modernizowanych bloków o 20 MW, co w sumie da 120 MW energii elektrycznej więcej niż dotychczas. Starczy to na zasilenie dodatkowych 240 tys gospodarstw domowych. Łączna wartość wszystkich prac modernizacyjnych w bełchatowskiej elektrowni ma wynieść ponad 160 mln euro.

Później niż zakładano do użytku oddany zostanie budowany nowy blok energetyczny o mocy 858 MW. Jego uruchomienie przesunięto z końca kwietnia na sierpień tego roku. Powodem opóźnienia jest awaria rurociągu, dostarczającego mieszaninę wapienną do instalacji odsiarczania. Obecnie na budowie wymienianych jest wszystkich 10 rurociągów, które, jak się okazało, były wykonane z wadliwego materiału.

Źródło: Dziennik Łódzki

Inne wiadomości o Blok 833 MW BOT Elektrownia Bełchatów, PGE Elektrownia Bełchatów

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.