We Włocławku powstanie elektrownia za 2 mld zł


2009.12.14
Autor: Gazeta Wyborcza
"Gazeta Wyborcza": Potężna elektrownia za 2 mld zł powstanie w parku przemysłowym we Włocławku. Wzniesie ją spółka Elektrownia Połaniec.

Zakład powstanie na terenie włocławskiej strefy rozwoju gospodarczego, w sąsiedztwie Anwilu. Elektrownia Połaniec, która go zbuduje, należy do francusko-belgijskiego koncernu GdF-Suez. Pierwszy krok do realizacji inwestycji został już zrobiony. EP kupiła od miasta za 10 mln zł 11 ha gruntu w strefie. Akt notarialny zostanie podpisany 30 grudnia - czytamy w "Gazecie".

Docelowo mają powstać dwa bloki energetyczne po 450 megawatów, każdy w technologii gazowo-parowej. To nowoczesna technologia, nie będzie węgla, żużla ani wyziewów.

Budowa elektrowni ma kosztować ok. 2 mld zł. Nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy budowa. Jak wskazuje włocławski ratusz, EP chce rozpocząć przygotowania w przyszłym roku. Same roboty mają potrwać ok. dwóch lat.

Komentarze


  • blanchard
    Użytkownik
    2009-12-15 09:03:54
    Wszystko super wszystko cacy nie bedzie węgla, żużla, wyziewów tylko ja się pytam -Zjakiego paliwa będziemy ją napędzać...? Przecież mamy wieczne problemy z gazem ziemnym...:].Z tej elekrownicieszyć się będą tylko inwestorzy i nasi kochani polscy pseudoekolodzy...:]

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.