Toruń zyska nowoczesny biurowiec. Ruszyła budowa przy Sportowej


2021.10.27
Autor: Urbanity.pl
W Toruniu rozpoczęła się oficjalnie budowa nowoczesnego biurowca, w którym firmy będą mogły przeprowadzać testy rozwiązań technicznych i technologicznych w warunkach rzeczywistych.

Na działce przy ulicy Sportowej w Toruniu, wmurowaniem kamienia węgielnego, oficjalnie rozpoczęła się budowa nowoczesnego [building=15154]biurowca Intelligent Business Centre Lab[/building].

Prawie 20-metrowy budynek biurowo-usługowy będzie miał pięć kondygnacji naziemnych, na których znajdzie się przestrzeń dla firm produkcyjnych, usługowych i badawczy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Biurowiec ma być doskonałym miejscem do testowania wypracowywanych rozwiązań.

Nowy biurowiec w Toruniu podzielony zostanie na trzy strefy - największa, czyli Living Lab, służyła będzie do testów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Fab Lab będzie przestrzenią do prób w warunkach laboratoryjnych, a Demonstration Center - przestrzenią demonstracyjną.

Inwestorem Intelligent Business Centre Lab jest działająca w formule non profit spółka Business Centre Lab. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Wegner z DB Serwis. Za projekt architektoniczny odpowiada Biuro Projektowe 22Architekci. Biurowiec będzie gotowy do końca 2022 roku, a koszt realizacji inwestycji to 19 mln zł

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.