Toruń będzie miał Centrum Nauk Technicznych. Rusza budowa na Bielanach


2022.04.13
Autor: Urbanity.pl
Wmurowaniem aktu erekcyjnego oficjalnie rozpoczęła się budowa inwestycji pod nazwą Centrum Nauk Technicznych w Toruniu. Kompleks posłuży badaniom, które są specjalnością nauk technicznych rozwijanych na UMK.

Centrum Nauk Technicznych na toruńskich Bielanach będzie kompleksem dwóch budynków z nowoczesnym pracowniami dydaktycznymi, laboratoriami przeznaczonymi do badań i kształcenia w zakresie robotyki, sterowania maszyn, systemów wizyjnych, automatyki i informatyki stosowanej. Łączna powierzchnia inwestycji to około 2 000 metrów kwadratowych.

12 kwietnia na terenie uniwersyteckiej inwestycji, na której powstanie Centrum Nauk Technicznych, wmurowany został akt erekcyjny. Kompleks służył będzie badaniom, które są specjalnością nauk technicznych rozwijanych na UMK, w tym m.in. nad zastosowaniami systemów mikroprocesorowych i układów programowalnych w sterowaniu i pomiarach, technologiami sieciowymi, sztuczną inteligencją, eksploracją danych i tak zwaną rzeczywistością rozszerzoną.

Koszt realizacji tej inwestycji przy ulicy Wileńskiej 1 to ponad 22 mln zł. Budowa Centrum Nauk Technicznych zostanie ukończona w październiku 2022 roku. Kompleks powstaje na zlecenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Za projekt architektoniczny odpowiada gdańska pracownia TBi ARCHiTEKCI, natomiast wykonawcą prac została firma Bud-Eko.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.