Focus Estate Fund nowym właścicielem Galerii Sandomierz


2016.06.07
Autor: Urbanity.pl
Fundusz inwestycyjny Focus Estate Fund kupił Galerię Sandomierz, centrum handlowe w południowo-wschodniej Polsce, od Euro Real Estate Investments LLP. Sprzedającego w transakcji reprezentowała firma JLL, nabywcę natomiast międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Galeria Sandomierz to jedyne nowoczesne centrum handlowe w Sandomierzu i okolicach. Działa od marca 2009 roku i oferuje 4,4 tys. m kw. powierzchni handlowej oraz 160 miejsc parkingowych. Centrum jest obecnie wynajęte w 97,5%, a wśród najemców znajdują się supermarket Carrefour, RTV Euro AGD, popularne marki odzieżowe i obuwnicze (Reserved, House, Cropp Town, Diverse, Top Secret czy CCC), a także Drogeria Natura. Ofertę handlową uzupełnia sąsiadujący z galerią sklep Bricomarche, który dodatkowo zwiększa atrakcyjność obiektu. Dzięki dogodnej lokalizacji centrum jest łatwo dostępne dla mieszkańców miasta i okolic, a także turystów, którzy chętnie odwiedzają Sandomierz.

To nasza pierwsza inwestycja na polskim rynku nieruchomości handlowych. Cieszymy się, że reprezentowały nas zespoły profesjonalistów z Cushman & Wakefield, kancelarii Czabański & Gałuszyński oraz CSWP. W naszej działalności koncentrujemy się na obiektach handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, więc Galeria Sandomierz to ważne uzupełnienie naszego portfela nieruchomości. Mamy ambitne plany rozwoju: wkrótce sfinalizujemy kilka innych transakcji w Polsce i Czechach


? mówi Andriy Kozin, Managing Partner w Focus Estate Fund.

Firma Cushman & Wakefield reprezentowała w transakcji kupna Focus Estate Fund.

Firma JLL pośredniczyła w transakcji w imieniu sprzedającego, Euro Real Estate Investments LLP - spółki specjalizującej się w inwestycjach w nieruchomości, zarządzanej przez Marcol, brytyjską spółkę private equity.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.