Wybudowali wieżowiec .KTW, teraz zrealizują swój pierwszy projekt handlowy w Katowicach


2023.04.17
Autor: Piotr Maślak
Na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur, w katowickiej dzielnicy Piotrowice powstanie park handlowy pod nazwą Fabryka Park. Inwestycja będzie dla TDJ Estate nowym rozdziałem działalności w historii firmy. Pierwsze prace budowlane już się rozpoczęły.

Fabryka Park będzie nowoczesnym parkiem handlowym firmy TDJ Estate, który powstaje w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej, tuż obok Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inwestycja na części terenu po dawnych zakładach firmy Famur będzie pierwszą częścią projektu, który docelowo zajmie powierzchnię 6 ha. Budowa już się rozpoczęła.

Katowice zyskają nowe centrum zakupowe. W dzielnicy Piotrowice, w pobliżu Centrum Przesiadkowego Brynów, stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn, powstaje park handlowy o powierzchni 9 000 metrów kwadratowych, na której znajdą się sklepy o zróżnicowanym asortymencie. Strategię komercyjną przygotowała firma REALM, która odpowiada za wynajem.

Zaproponowany zestaw najemców jest szeroki i różnorodny, dzięki czemu zaspokoi potrzeby zakupowe nawet najbardziej wymagających klientów. Sklepy popularnych i lubianych marek oraz liczne punkty usługowe będą motorem napędowym tego projektu, a dogodna lokalizacja oraz wygoda i komfort dokonywania zakupów przyciągną do Fabryki Park rzesze kupujących
powiedział: Piotr Kret, prezes zarządu REALM

Wraz z Fabryką Park otwieramy nowy rozdział działalności. Po projektach mieszkaniowych, biurowych i typu land developing uzupełniamy portfolio o nieruchomość handlową. Nazwa tej inwestycji nie jest przypadkowa, ponieważ powstanie na terenie dawnych zakładów firmy Famur. To obszar o dużym potencjale, który chcemy wydobyć, by ponownie ożywić to miejsce. Naszym celem jest spełnienie potrzeb zakupowych mieszkańców poprzez przyciągnięcie najemców z wielu branż i stworzenie atrakcyjnej, zróżnicowanej oferty
powiedział: Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate

Równolegle z inwestycją, na przyległej działce, kupionej od DE Estate (spółki należącej do grupy TDJ) powstaje sklep Kaufland, który będzie trzecim marketem niemieckiej sieci w Katowicach. Wspólnie z parkiem handlowym stworzą spójną architektonicznie całość, za co odpowiedzialna jest pracownia Plus8 Architekci z Zabrza – autor zarówno projektu Kauflandu, jak i retail parku. Docelowo nowe centrum handlowe zajmie powierzchnię 6 ha.

Inwestorem jest TDJ Estate, odpowiedzialny za realizację tak rozpoznawalnych projektów jak kompleks biurowy .KTW czy osiedle mieszkaniowe Pierwsza Dzielnica.

Komentarze


 • klient
  Gość
  2023-04-17 19:00:31
  chca niech buduja bynajmniej ruch w interesie ,wypadaloby aby ladowarki dla pojazdow elektrycznych byly standartem..

 • Asm
  Gość
  2023-04-19 09:28:21
  Ciekawe jakie rozwiązania układu drogowego zostaną rozwiązane? Jak to wpłynie na przepustowość i tak wiecznie zakorkowanej ul. AK? Czy znowu pozostawiono przez miasto kwestię wpływu inwestycji na okolicznych ruch na zasadzie jakoś to będzie?

 • Fjc
  Gość
  2023-04-24 14:18:02
  Jakieś drzewa, krzaki? Zieleni troche ludzie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.