Ogromna inwestycja na Górnym Śląsku. Jeden z największych kompleksów przemysłowych w regionie
W Bytomiu powstanie jeden z największych kompleksów przemysłowo-logistycznych na Górnym Śląsku. Inwestycja o powierzchni przekraczającej 132 tys. mkw. ma stworzyć około 200 nowych miejsc pracy, a większość przestrzeni została już zabezpieczona przez najemcę.
W Bytomiu ruszyła budowa dużej inwestycji przemysłowej o wielkości ponad 132 000 metrów kwadratowych. Projekt oferujący nowoczesną przestrzeń przeznaczoną dla logistyki, magazynowania i działalności produkcyjnej powstaje na działce przy ulicy Węglowej, na terenie Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii.
Jeszcze przed ukończeniem inwestycji zabezpieczono zdecydowaną większość powierzchni. Głównym najemcą Panattoni Park Bytom została firma Latex Opony, która wynajęła około 100 000 mkw., co odpowiada ponad trzem czwartym całego projektu. Obiekt ma pozwolić spółce na skupienia swoich operacji logistycznych prowadzonych na terenie województwa śląskiego.
Centrum zostanie dostosowane do specyfiki branży oponiarskiej. Magazyn zostanie podzielony na cztery strefy przeciwpożarowe. Zastosowany zostanie system ochrony przeznaczonych do przechowywania tego typu asortymentu. W ramach umowy najmu przewidziano również około 700 mkw. powierzchni biurowo socjalnej.
Inwestycja zlokalizowana jest w sąsiedztwie ważnych szlaków transportowych, w tym autostrady A1. Harmonogram budowy zakłada, że firma Latex Opony uzyska dostęp do obiektu w pierwszym kwartale 2027 roku. Rozpoczęcie pełnej działalności zaplanowano na maj tego samego roku. W docelowej fazie funkcjonowania centrum zatrudnienie znajdzie około 200 osób.
Przy realizacji kompleksu zastosowanych zostanie wiele rozwiązań prośrodowiskowych, a obiekt ubiegał się będzie o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. W budynku przewidziano technologie ograniczające zużycie energii i wody, a także rozwiązania wspierające redukcję emisji oraz poprawę warunków pracy użytkowników.
W Bytomiu ruszyła budowa dużej inwestycji przemysłowej o wielkości ponad 132 000 metrów kwadratowych. Projekt oferujący nowoczesną przestrzeń przeznaczoną dla logistyki, magazynowania i działalności produkcyjnej powstaje na działce przy ulicy Węglowej, na terenie Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii.
Centrum zostanie dostosowane do specyfiki branży oponiarskiej. Magazyn zostanie podzielony na cztery strefy przeciwpożarowe. Zastosowany zostanie system ochrony przeznaczonych do przechowywania tego typu asortymentu. W ramach umowy najmu przewidziano również około 700 mkw. powierzchni biurowo socjalnej.
Przy realizacji kompleksu zastosowanych zostanie wiele rozwiązań prośrodowiskowych, a obiekt ubiegał się będzie o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. W budynku przewidziano technologie ograniczające zużycie energii i wody, a także rozwiązania wspierające redukcję emisji oraz poprawę warunków pracy użytkowników.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-12 05:48:16
Nowa dzielnica nad wodą na Pradze. Warszawa zgodziła się na realizację projektu Doki
-
2026-06-12 06:04:31
Gigant branży spożywczej rozbudowuje zakład w Polsce. Jedyny taki w tej części Europy
-
2026-06-11 14:03:11
Jedna z największych obecnie budowanych fabryk na Opolszczyźnie coraz bliżej ukończenia
-
2026-06-11 11:54:16
Nowe magazyny, audytorium i zadaszone łączniki. Katowickie archiwum po rozbudowie
-
2026-06-11 11:39:20
Chcą wybudować inwestycję mieszkaniowo-usługową na Woli w ramach "lex deweloper"
-
2026-06-11 10:15:11
Nowy wieżowiec na Woli osiągnął docelową wysokość. 130-metrowy biurowiec wciśnięty między budynki
-
2026-06-11 09:09:15
Tunel średnicowy w Łodzi czeka na nowego wykonawcę. Trwają przygotowania do wznowienia prac
-
2026-06-11 08:07:11
Po 16 latach budowy jedno z największych osiedli w Krakowie zostało ukończone
-
2026-06-11 06:13:57
Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków kolejowych w Wielkopolsce przejdzie metamorfozę
-
2026-06-10 10:39:42
Ostatnia prosta do domknięcia A2 na wschodzie Polski. Podpisano ważny kontrakt