Skanska sprzedaje biurowce w Krakowie i Wrocławiu za 128 mln euro


2022.01.04
Autor: Urbanity.pl
Międzynarodowy podmiot działający na rynku nieruchomości zakupił dwa projekty biurowe firmy Skanska w Krakowie i Wrocławiu. Wartość transakcji wyniosła 128 mln euro.

Skanska podpisała umowę sprzedaży dwóch projektów biurowych w Polsce. Nabywcą pierwszego etapu kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu oraz ostatniego budynku biurowego wchodzącego w skład inwestycji High5ive w Krakowie, został Stena Real Estate BV – międzynarodowy podmiot działający na rynku nieruchomości, wchodzący w skład Stena Group.

Transakcja o wartości 128 mln euro dotyczy łącznie 39 400 mkw. innowacyjnej i zrównoważonej powierzchni biurowej.

I etap wrocławskiego kompleksu Centrum Południe w sąsiedztwie wieżowca Sky Tower, składa się z dwóch biurowców o łącznej powierzchni 28 215 mkw. Skanska oddała tę część inwestycji do użytku w lipcu 2020 roku. Docelowo kompleks przy Powstańców Śląskich zaoferuje 85 000 mkw. przestrzeni do pracy.

Z kolei w Krakowie powstaje kompleks High5ive, który docelowo składał się będzie z pięciu biurowców o łącznej powierzchni ponad 70 000 mkw. Międzynarodowy podmiot działający na rynku nieruchomości zakupił powstający ostatni budynek z trzeciego etapu inwestycji, który oferuje 11 250 mkw. Zakończenie budowy zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.