Ruszyła budowa nowych osiedli Dolcan
Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji w Warszawie - osiedli Kamyk Zielony i Pasikonik. W pierwszym etapie powstanie na obu osiedlach 146 mieszkania. Nowe projekty realizowane są w ramach mieszkań bezczynszowych, czyli inwestycji, gdzie mieszkańcy nie płacą czynszów.
Osiedla bezczynszowe wprowadzone przez firmę Dolcan to zupełnie nowe podejście do budowy mieszkań w Polsce. Ich mieszkańcy nie będą musieli płacić comiesięcznego czynszu. Jak to możliwe? Idea, jak każdy nowatorski pomysł, budzi wiele pytań. Szczególnie osób mieszkających w blokach, które przyzwyczajone są do konieczności płacenia czynszu.
Mieszkania bezczynszowe Dolcan znajdować się będą w kameralnych budynkach. Ponieważ w inwestycjach nie będzie części wspólnych - jak klatki schodowe, windy, garaże - nie będzie też kosztów związanych z ich obsługą i funduszu remontowego. Najprościej można je porównać do posiadania domu jednorodzinnego, w którym właściciel także nie płaci czynszu. - Posiadając mieszkanie w takim osiedlu mamy zachowane atuty domu, a jednocześnie mały metraż w granicach 50-90 m2. Udało nam się połączyć dwa wymagania klientó: wygodę mieszkania w domu i niskie koszty kupienia takiego M - wyjaśnia Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.
Kolejne dwa osiedla już rosną
W realizacji jest już inwestycja Rudy Rydz, a budowa 2 kolejnych osiedli mieszkań bezczynszowych właśnie ruszyła. Kamyk Zielony powstaje na zielonej Białołęce przy ul. Kamykowej, a Pasikonik w Markach przy ul. Lisa Kuli. Obie inwestycje zostaną ukończone w przyszłym roku.
W ramach osiedla Pasikonik powstanie 16 mieszkań o metrażach 75 m2. Z kolei Kamyk Zielony będzie dużo większym osiedlem. W jego pierwszym etapie zaplanowano wybudowanie 34 kameralnych budynków, czyli w sumie 130 mieszkań. Tu metraże będą już bardziej zróżnicowane - od 47 do 108 m2.
Osiedle Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie 4 odrębne mieszkania. Te położone na górze posiadać będą dodatkowy balkon i poddasze.
Osiedla bezczynszowe wprowadzone przez firmę Dolcan to zupełnie nowe podejście do budowy mieszkań w Polsce. Ich mieszkańcy nie będą musieli płacić comiesięcznego czynszu. Jak to możliwe? Idea, jak każdy nowatorski pomysł, budzi wiele pytań. Szczególnie osób mieszkających w blokach, które przyzwyczajone są do konieczności płacenia czynszu.
Kolejne dwa osiedla już rosną
W ramach osiedla Pasikonik powstanie 16 mieszkań o metrażach 75 m2. Z kolei Kamyk Zielony będzie dużo większym osiedlem. W jego pierwszym etapie zaplanowano wybudowanie 34 kameralnych budynków, czyli w sumie 130 mieszkań. Tu metraże będą już bardziej zróżnicowane - od 47 do 108 m2.
Osiedle Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie 4 odrębne mieszkania. Te położone na górze posiadać będą dodatkowy balkon i poddasze.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra