Poznań, Łódź i Żagań - m.in. w tych miastach powstaną parki handlowe Genesis Property


2023.05.08
Autor: Monika Kiereś
W ciągu kolejnych 24 miesięcy oddane zostaną do użytku niewielkie parki handlowe spółki Genesis Property w ośmiu miastach w całej Polsce. Chodzi o miejscowości Pińczów, Łęczna, Żagań, Brzeziny, Ropczyce, Poznań, Łódź i Morąg.

Genesis Property przygotowuje kolejne projekty handlowe składające się z niewielkich parków handlowych. Wśród miast, w których w ciągu najbliższych 24 miesięcy powstaną inwestycje wspomnianej spółki są Pińczów, Łęczna, Żagań, Brzeziny, Ropczyce, Poznań, Łódź i Morąg. Łącznie wszystkie projekty dostarczą na polski rynek ponad 44 000 mkw. powierzchni wynajmowanych.

Wiadomo już, że swoje sklepy otworzą w przygotowywanych inwestycjach takie marki jak Pepco, Dealz czy Rossmann, a także liczne grono lokalnych przedsiębiorców.

W przypadku dużych ośrodków miejskich widzimy konieczność dogęszczenia sieci obiektów handlowych w określonych lokalizacjach. Na wielu podmiejskich obszarach brakuje nowoczesnego handlu, co zmusza mieszkańców do czasochłonnych podróży. Również w tym wypadku kluczem jest dopasowanie formatu oraz odpowiedniego zestawu najemców, co przygotowywane jest w oparciu o uważną analizę oferty handlowej dostępnej na danym obszarze
powiedział: Juliusz Wawrzyniak, Prezes firmy Genesis Property

Firma aktywnie poszukuje okazji inwestycyjnych na wielu lokalnych rynkach w Polsce. W ostatnim czasie spółka dokonała sprzedaży projektu parku handlowego o powierzchni 9 000 mkw. w Gostyniu (nabywcą jest Napollo Retail Development), oraz zakupu projektu parku handlowego o powierzchni wynajmowalnej 1 800 mkw. w Rogoźnie od Gallop Properties.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.