Remont budynku po dawnej Café Halbe Allee w Gdańsku


2023.01.24
Autor: Piotr Maślak
Gdańskie Nieruchomości planują przebudowę i remont zabytkowego budynku po dawnej Café Halbe Allee, który zlokalizowany jest na działce przy ulicy Zwycięstwa 43 A, w dzielnicy Aniołki. Spółka szuka firmy, która podejmie się tego zadania.

Do 9 lutego 2023 roku mogą zgłaszać się firmy z branży budowlanej, które przebudują i wyremontują zabytkowy budynek usługowy po dawnej kawiarni Café Halbe Allee. Nieruchomość znajduje się przy al. Zwycięstwa 43 A, w dzielnicy Aniołki, wzdłuż Wielkiej Alei Lipowej. Budynek położony jest na terenie, który objęty jest strefą ochrony konserwatorskiej, a sam obiekt figuruje w Gminnej Ewidencji Zabytków.

Historia zabytkowej kawiarni sięga ponad 100 lat. Od 1903 roku aż do końca II Wojny Światowej działała popularna w mieście Café Halbe Allee - Połowa Alei. Dawna kawiarnia miała też ważny epizod w historii polskiej społeczności dawnego Wolnego Miasta Gdańska. Była głównym miejscem spotkania polskich przedsiębiorców podczas Zjazdu Kupców i Przemysłowców Polskich zorganizowanego przez Zjednoczenie Polskich Kupców i Przemysłowców.

Gdańskie Nieruchomości chcą ponownie przywrócić budynek do użyteczności, dlatego wymagany jest niezbędny remont. Wykonawca inwestycji będzie miał za zadanie wykonanie m.in. robót budowlanych, prac konserwatorskich, budowę instalacji sanitarnych i elektrycznych, montaż instalacji teletechnicznych, a także zagospodarowanie teren.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.