Nowy biurowiec dla urzędników marszałka województwa w Gdańsku


2023.01.20
Autor: Bartosz Motorek/trojmiasto.pl
W miejscu dawnego Zajazdu Lipce przy Trakcie św. Wojciecha powstać ma nowy biurowiec dla urzędników marszałka województwa, którego sama budowa pochłonie ponad 30 mln zł.

Gdański urząd marszałkowski przygotowuje się do realizacji nowej inwestycji. 17 stycznia ogłoszony został przetarg dotyczący prac projektowych biurowca, który zlokalizowany będzie w miejscu byłego Zajazdu Lipce przy Trakcie św. Wojciecha. W tym roku gotowy ma być projekt, a budowa nowego biurowca dla urzędników rozpocznie się w 2024 roku. Szacowana wartość prac to ponad 30 mln zł - podaje portal trojmiasto.pl.

W pierwszej kolejności wyburzony zostanie dawny hotel z częścią restauracyjną i kotłownią. W jego miejsce powstanie nowy budynek w kształcie litery L o wysokości 13,4 m. 3-konduygnacyjny biurowiec będzie posiadał garaż wkomponowany w bryłę budynku i łączną powierzchnię użytkową wynoszącą 3 000 mkw.

Oferty na wykonanie projektu można składać do 14 lutego. Podmiot, który zwycięży w przetargu będzie miał 11 miesięcy na realizację zadania, w tym stworzenie kosztorysu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Z kolei przetarg na wykonawcę prac budowlanych ogłoszony ma zostać pod koniec bieżącego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.